Ceyhun Bayramov Baş nazirlə görüşüb -
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Asiya və Sakit okean üzrə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) İqtisadi və Sosial Komissiyasının (UNESCAP) 82-ci sessiyası çərçivəsində Tailandın Baş naziri Anutin Çarnvirakul ilə görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Xarici İşlər Nazirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, tərəflər Azərbaycanın UNESCAP-a sədrliyi dövründə prioritetlərini, Azərbaycan ilə Tailand arasında ikitərəfli münasibətlərin perspektivlərini, həmçinin regional məsələləri müzakirə ediblər.
"Asiya və Sakit okean üzrə BMT İqtisadi və Sosial Komissiyasının (UNESCAP) 82-ci sessiyası çərçivəsində Anutin Çarnvirakul ilə görüşməkdən məmnun oldum.
Tərəfdaşlığımızı daha da inkişaf etdirməyi səbirsizliklə gözləyirəm", - deyə C. Bayramov "X" hesabında qeyd edib.

The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with Thailand's Prime Minister Anutin Charnvirakul within the framework of the 82nd session of the United Nations Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (UNESCAP).
Medianews.az reports that the Ministry of Foreign Affairs made a statement about this.
It was stated that the parties discussed Azerbaijan's priorities during its chairmanship of UNESCAP, the prospects for bilateral relations between Azerbaijan and Thailand, as well as regional issues.
"I was pleased to meet with Anutin Charnvirakul within the framework of the 82nd session of the United Nations Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (UNESCAP).