Ceyhun Bayramov Baş nazirlə görüşüb -
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Asiya və Sakit okean üzrə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) İqtisadi və Sosial Komissiyasının (UNESCAP) 82-ci sessiyası çərçivəsində Tailandın Baş naziri Anutin Çarnvirakul ilə görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Xarici İşlər Nazirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, tərəflər Azərbaycanın UNESCAP-a sədrliyi dövründə prioritetlərini, Azərbaycan ilə Tailand arasında ikitərəfli münasibətlərin perspektivlərini, həmçinin regional məsələləri müzakirə ediblər.
"Asiya və Sakit okean üzrə BMT İqtisadi və Sosial Komissiyasının (UNESCAP) 82-ci sessiyası çərçivəsində Anutin Çarnvirakul ilə görüşməkdən məmnun oldum.
Tərəfdaşlığımızı daha da inkişaf etdirməyi səbirsizliklə gözləyirəm", - deyə C. Bayramov "X" hesabında qeyd edib.

Министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов провел встречу с Премьер-министром Таиланда Анутином Чарнвиреку в рамках 82-й сессии Экономической и социальной комиссии Организации Объединенных Наций по Азии и Тихому океану (UNESCAP).
Medianews.az сообщает, что об этом проинформировало Министерство иностранных дел.
Отмечается, что стороны обсудили приоритеты Азербайджана в период председательства в UNESCAP, перспективы двусторонних отношений между Азербайджаном и Таиландом, а также региональные вопросы.
"Я был рад встретиться с Анутином Чарнвиреком в рамках 82-й сессии Экономической и социальной комиссии ООН по Азии и Тихому океану (UNESCAP).
С нетерпением жду дальнейшего развития нашего партнерства", - отметил Дж. Байрамов в своем аккаунте в "X".