Dəməşqdə ölənlərin sayı
Dəməşqin mərkəzindəki kafedə baş verən partlayış nəticəsində ölənlərin sayı 10-a çatıb, daha 21 nəfər isə yaralanıb.
Medianews.az "Al Arabiya"ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə Suriyanın Səhiyyə Nazirliyi məlumat yayıb.
Məlumata görə, partlayışa səbəb təqribən bir kiloqram ağırlığında olan əldəqayırma partlayıcı qurğu olub. Hələ ki heç bir qruplaşma partlayışa görə məsuliyyəti öz üzərinə götürməyib.
Qeyd edək ki, partlayış iyulun 2-də Dəməşqin mərkəzində, Ədliyyə Sarayının yaxınlığındakı kafedə baş verib. Daha əvvəl 9 nəfərin öldüyü və 20 nəfərin xəsarət aldığı bildirilirdi.

В результате взрыва в кафе в центре Дамаска число погибших достигло 10 человек, еще 21 получил ранения.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на "Al Arabiya", об этом сообщило Министерство здравоохранения Сирии.
По информации, причиной взрыва стало самодельное взрывное устройство весом примерно один килограмм. Пока никакая группировка не взяла на себя ответственность за взрыв.
Отметим, что взрыв произошел 2 июля в кафе в центре Дамаска, недалеко от Дворца юстиции. Ранее сообщалось о 9 погибших и 20 пострадавших.