Dəməşqdə ölənlərin sayı
Dəməşqin mərkəzindəki kafedə baş verən partlayış nəticəsində ölənlərin sayı 10-a çatıb, daha 21 nəfər isə yaralanıb.
Medianews.az "Al Arabiya"ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə Suriyanın Səhiyyə Nazirliyi məlumat yayıb.
Məlumata görə, partlayışa səbəb təqribən bir kiloqram ağırlığında olan əldəqayırma partlayıcı qurğu olub. Hələ ki heç bir qruplaşma partlayışa görə məsuliyyəti öz üzərinə götürməyib.
Qeyd edək ki, partlayış iyulun 2-də Dəməşqin mərkəzində, Ədliyyə Sarayının yaxınlığındakı kafedə baş verib. Daha əvvəl 9 nəfərin öldüyü və 20 nəfərin xəsarət aldığı bildirilirdi.

The death toll from the explosion at a cafe in the center of Damascus has reached 10, with 21 more injured.
Medianews.az reports, citing "Al Arabiya," that the Syrian Ministry of Health has issued a statement regarding this.
According to the information, the explosion was caused by an improvised explosive device weighing approximately one kilogram. So far, no group has claimed responsibility for the explosion.
It should be noted that the explosion occurred on July 2 at a cafe near the Palace of Justice in the center of Damascus. Earlier reports stated that 9 people had died and 20 were injured.