Bakıda sahibkara məxsus "Rənc Rover" markalı avtomobildən təxminən 11 min manat oğurlayan şəxsə hökm oxunub.
Medianews.az xəbər verir ki, 1992-ci ildə Ağcabədi rayonunun Xocavənd kəndində anadan olmuş Röyal Abbasovun Cinayət Məcəlləsinin 177.2.4-cü maddəsi (xeyli miqdarda ziyan vurmaqla oğurluq) ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işinə məhkəmədə baxılıb.
Məlum olub ki, Röyal Abbasov tikinti materiallarının ölkə daxilində daşınması və alqı-satqısı ilə məşğul olan Bəxtiyar adlı sahibkarın avtomobilindən pul oğurlayıb.
Belə ki, sahibkar Abşeron rayonunda - Xırdalan dairəsi yaxınlığında yerləşən restoranda yemək yeyib və bir qədər spirtli içki qəbul etdikdən sonra "Rənc Rover"i ilə evinə getmək istəyib. Sahibkarın tanışı olan Röyal Abbasov ayıq sürücü qismində onu avtomobillə Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Sabit Orucov küçəsində yerləşən evinə aparıb.
İstintaqla müəyyən edilib ki, təqsirləndirilən şəxs bu zaman sahibkara məxsus avtomobildən 3 500 ABŞ dolları və 5 050 manat olmaqla, ümumilikdə təxminən 11 min manat məbləğində pulu gizli yolla talayıb. O, bu əməli törətməsini özünün və anasının banka borcu olması ilə izah edib.
Məhkəmədə zərərçəkmiş bildirib ki, ona vurulmuş ziyan tam ödənilib və Röyal Abbasova qarşı hər hansı şikayət və ya tələbi yoxdur. Məhkəmənin hökmü ilə R.Abbasov 1 il 5 ay 26 gün müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması cəzasına məhkum edilib. O, cəzasını elektron nəzarət vasitəsi (elektron qolbaq) altında çəkəcək.//Qaynarinfo.az

A sentence has been passed on the person who stole approximately 11 thousand manat from an entrepreneur's "Range Rover" car in Baku.
Medianews.az reports that the court reviewed the criminal case against Royal Abbasov, born in 1992 in the village of Khojavend in the Agjabadi district, on charges under Article 177.2.4 (theft causing significant damage) of the Criminal Code.
It has been revealed that Royal Abbasov stole money from the car of an entrepreneur named Bakhtiyar, who is engaged in the transportation and sale of construction materials within the country.
Specifically, the entrepreneur ate at a restaurant near the Khirdalan roundabout in the Absheron district, consumed some alcoholic beverage, and then wanted to go home by his "Range Rover." Royal Abbasov, who is an acquaintance of the entrepreneur, drove him as a sober driver to his home located in Sabit Orucov street, Khatai district, Baku city.
Investigation established that the accused secretly embezzled money totaling approximately 11 thousand manat from the entrepreneur's car, consisting of 3,500 US dollars and 5,050 manats. He explained committing this act by stating that he and his mother owed money to the bank.
In court, the victim stated that the damage inflicted upon him has been fully compensated and he has no complaints or claims against Royal Abbasov. By the court's verdict, R. Abbasov was sentenced to 1 year, 5 months, and 26 days of restriction of liberty. He will serve his sentence under electronic monitoring (electronic bracelet). //Qaynarinfo.az