Bakıda sahibkara məxsus "Rənc Rover" markalı avtomobildən təxminən 11 min manat oğurlayan şəxsə hökm oxunub.
Medianews.az xəbər verir ki, 1992-ci ildə Ağcabədi rayonunun Xocavənd kəndində anadan olmuş Röyal Abbasovun Cinayət Məcəlləsinin 177.2.4-cü maddəsi (xeyli miqdarda ziyan vurmaqla oğurluq) ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işinə məhkəmədə baxılıb.
Məlum olub ki, Röyal Abbasov tikinti materiallarının ölkə daxilində daşınması və alqı-satqısı ilə məşğul olan Bəxtiyar adlı sahibkarın avtomobilindən pul oğurlayıb.
Belə ki, sahibkar Abşeron rayonunda - Xırdalan dairəsi yaxınlığında yerləşən restoranda yemək yeyib və bir qədər spirtli içki qəbul etdikdən sonra "Rənc Rover"i ilə evinə getmək istəyib. Sahibkarın tanışı olan Röyal Abbasov ayıq sürücü qismində onu avtomobillə Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Sabit Orucov küçəsində yerləşən evinə aparıb.
İstintaqla müəyyən edilib ki, təqsirləndirilən şəxs bu zaman sahibkara məxsus avtomobildən 3 500 ABŞ dolları və 5 050 manat olmaqla, ümumilikdə təxminən 11 min manat məbləğində pulu gizli yolla talayıb. O, bu əməli törətməsini özünün və anasının banka borcu olması ilə izah edib.
Məhkəmədə zərərçəkmiş bildirib ki, ona vurulmuş ziyan tam ödənilib və Röyal Abbasova qarşı hər hansı şikayət və ya tələbi yoxdur. Məhkəmənin hökmü ilə R.Abbasov 1 il 5 ay 26 gün müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması cəzasına məhkum edilib. O, cəzasını elektron nəzarət vasitəsi (elektron qolbaq) altında çəkəcək.//Qaynarinfo.az

В Баку вынесен приговор лицу, укравшему около 11 тысяч манатов из автомобиля марки "Range Rover", принадлежащего предпринимателю.
Medianews.az сообщает, что в суде рассматривалось уголовное дело в отношении Рояла Аббасова, 1992 года рождения, уроженца села Ходжавенд Агджабединского района, обвиняемого по статье 177.2.4 УК (кража, причинившая значительный ущерб).
Выяснилось, что Роял Аббасов украл деньги из автомобиля предпринимателя Бехтияра, занимающегося перевозкой и продажей строительных материалов внутри страны.
Так, предприниматель пообедал в ресторане недалеко от Хырдаланского кольца в Абшеронском районе, выпил немного спиртного и захотел поехать домой на своем "Range Rover". Роял Аббасов, знакомый предпринимателя, в качестве трезвого водителя подвез его на автомобиле до дома, который находится в Баку, Хетайский район, на улице Сабит Оруджова.
В ходе расследования было установлено, что обвиняемый тайно похитил из принадлежащего предпринимателю автомобиля сумму около 11 тысяч манатов, в том числе 3500 долларов США и 5050 манатов. Он объяснил совершение этого поступка тем, что у него и у матери есть долги в банке.
В суде потерпевший заявил, что причинённый ему ущерб полностью возмещён и у него нет ни жалоб, ни претензий к Роялу Аббасову. По приговору суда Р. Аббасов был осуждён к ограничению свободы на срок 1 год 5 месяцев 26 дней. Он будет отбывать наказание под электронным контролем (электронный браслет). //Qaynarinfo.az