DİM imtahan nəticələrini
Dövlət İmtahan Mərkəzi ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına 15 fevral 2026-cı il tarixində keçirilmiş qəbul imtahanının qapalı və kodlaşdırıla bilən açıq tipli tapşırıqlar (95 tapşırıq) üzrə nəticələrini elan edib.
Bildirilir ki, imtahan nəticələri ilə buradan tanış olmaq mümkündür. Bakalavrlar imtahanın nəticələri haqqında məlumatı, həmçinin mobil operatorlar (Azercell, Bakcell, Nar) vasitəsilə "iş nömrəsi"ni 7727 nömrəsinə göndərməklə də öyrənə bilərlər.
Yekun imtahan balı xarici dil fənləri üzrə esse tapşırıqları yoxlanıldıqdan sonra - 6 həftə ərzində təqdim olunacaq. Xatırladaq ki, iştirakçılar qapalı və kodlaşdırıla bilən tapşırıqlar üzrə 95, esse üzrə isə maksimal 5 bal toplaya bilərlər.
İmtahanda iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçən 22780 bakalavrdan 519 nəfəri imtahana gəlməyib. İmtahan qaydalarını pozduğu üçün 2 nəfərin nəticəsi ləğv olunub.
İmtahan iştirakçılarının nəticələri ilə bağlı apellyasiya müraciətlərinə yekun imtahan balı elan olunduqdan sonra baxılacaq. Öncədən məlumat verildiyi kimi, yalnız tapşırıqların məzmunu və yazı işi ilə bağlı müraciətlər nəzərə alınacaq. Cavab kartındakı mәlumatlar optik qurğu vasitәsilә oxunduğu üçün təlimata uyğun olmayan formada qeyd olunmuş cavablar, o cümlədən cavabın optik qurğu tərəfindən səhv kimi nəzərə alınması ilə nəticələnən düzəlişlərə (məsələn, qapalı sualda iki dairənin qaralanması və s.) baxılmayacaq.

Результаты экзаменов ДИМ
Государственный Экзаменационный Центр объявил результаты по закрытым и кодируемым открытым заданиям (95 заданий) вступительного экзамена в магистратуру высших учебных заведений, проведенного 15 февраля 2026 года.
Medianews.az сообщает, что о том проинформировал ГЭЦ.
Сообщается, что ознакомиться с результатами экзамена можно здесь. Бакалавры могут узнать информацию о результатах экзамена также, отправив "рабочий номер" на номер 7727 через мобильных операторов (Azercell, Bakcell, Nar).
Итоговый балл экзамена будет представлен в течение 6 недель после проверки эссе по предметам иностранных языков. Напомним, что участники могут набрать максимальное количество баллов: 95 по закрытым и кодируемым заданиям и 5 — за эссе.
Из 22780 бакалавров, зарегистрировавшихся на участие в экзамене, 519 человек не явились на экзамен. Результаты двух человек аннулированы из-за нарушения правил экзамена.
Апелляционные обращения по результатам участников экзамена будут рассмотрены после объявления итоговых баллов. Как было сообщено ранее, будут учтены только обращения, касающиеся содержания заданий и письменной работы. Поскольку информация на карточке ответов считывается оптическим устройством, ответы, записанные в форме, не соответствующей инструкции, включая исправления, в результате которых оптическое устройство считывает ответ как ошибочный (например, закрашивание двух кругов в закрытом вопросе и т.п.), рассматриваться не будут.