ƏHALİNİN NƏZƏRİNƏ: Bu yollar BAĞLANIR
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi (AAYDA) Bakıda vətəndaşların rahat və təhlükəsiz hərəkəti üçün həftəsonu 3 ünvanda təmir işləri aparacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, məlumatı AAYDA yayıb.
Təmir aşağıdakı ünvanları əhatə edəcək:
1. Səməd Vurğun küçəsi (Salatın Əsgərova – Füzuli küçələri arası)
2. Rəşid Behbudov küçəsi (28 May – Şəmsi Bədəlbəyli küçələri arası)
3. Heydər Əliyev prospektinin əsas və yan yolu (Müzəffər Nərimanov – Ələsgər Qayıbov küçələri arası, şəhər istiqamətində)
Təmir işlərinə bu gün saat 23:00-da başlanılacaq və 26 aprel saat 07:00-a qədər yekunlaşdırılması planlaşdırılır. Rəşid Behbudov küçəsində hazırlıq işlərinə daha erkən başlanılacaq.
Asfalt-beton örtüyünün yenilənməsi çərçivəsində qeyd olunan ünvanlarda işlərin mərhələlərinə uyğun olaraq nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti qismən və tam məhdudlaşdırılacaq.
“Sürücülərdən xahiş olunur ki, qeyd olunan müddətdə həmin ərazilərdə sıxlığın yaranmaması üçün əvvəlcədən hərəkət istiqamətlərinə uyğun alternativ yollardan istifadə etsinlər”, – deyə agentlik bəyan edib.

FOR THE ATTENTION OF THE POPULATION:
The Azerbaijan State Agency of Automobile Roads (AAYDA) will carry out repair works at 3 locations in Baku over the weekend for the convenience and safety of citizens' movement.
Medianews.az reports that the information was released by AAYDA.
The repair will cover the following addresses:
1. Səməd Vurğun Street (between Salatın Əsgərova and Füzuli streets)
2. Rəşid Behbudov Street (between 28 May and Şəmsi Bədəlbəyli streets)
3. The main and side road of Heydər Əliyev Avenue (between Müzəffər Nərimanov and Ələsgər Qayıbov streets, towards the city direction)
The repair works will start today at 23:00 and are planned to be completed by April 26 at 07:00. Preparations on Rəşid Behbudov Street will start earlier.
Within the framework of renewing the asphalt-concrete covering, vehicle movement will be partially and fully restricted in accordance with the stages of the works at the mentioned locations.
"Drivers are kindly requested to use alternative routes appropriate to their direction of travel in advance to prevent congestion in these areas during the stated period," the agency stated.