ƏHALİNİN NƏZƏRİNƏ: Bu yollar BAĞLANIR
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi (AAYDA) Bakıda vətəndaşların rahat və təhlükəsiz hərəkəti üçün həftəsonu 3 ünvanda təmir işləri aparacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, məlumatı AAYDA yayıb.
Təmir aşağıdakı ünvanları əhatə edəcək:
1. Səməd Vurğun küçəsi (Salatın Əsgərova – Füzuli küçələri arası)
2. Rəşid Behbudov küçəsi (28 May – Şəmsi Bədəlbəyli küçələri arası)
3. Heydər Əliyev prospektinin əsas və yan yolu (Müzəffər Nərimanov – Ələsgər Qayıbov küçələri arası, şəhər istiqamətində)
Təmir işlərinə bu gün saat 23:00-da başlanılacaq və 26 aprel saat 07:00-a qədər yekunlaşdırılması planlaşdırılır. Rəşid Behbudov küçəsində hazırlıq işlərinə daha erkən başlanılacaq.
Asfalt-beton örtüyünün yenilənməsi çərçivəsində qeyd olunan ünvanlarda işlərin mərhələlərinə uyğun olaraq nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti qismən və tam məhdudlaşdırılacaq.
“Sürücülərdən xahiş olunur ki, qeyd olunan müddətdə həmin ərazilərdə sıxlığın yaranmaması üçün əvvəlcədən hərəkət istiqamətlərinə uyğun alternativ yollardan istifadə etsinlər”, – deyə agentlik bəyan edib.

Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана (AAYDA) проведет в Баку ремонтные работы на 3 участках в выходные дни для комфортного и безопасного передвижения граждан.
Medianews.az сообщает, что информацию распространило агентство AAYDA.
Ремонт охватит следующие адреса:
1. Улица Самеда Вургуна (между улицами Салатин Агсарова и Физули)
2. Улица Рашида Бехбудова (между улицами 28 Мая и Шамси Бадалбейли)
3. Главная и боковая дороги проспекта Гейдара Алиева (между улицами Музахфера Нариманова и Аласгара Гайибова, в сторону города)
Ремонтные работы начнутся сегодня в 23:00 и планируются к завершению к 7:00 26 апреля. Подготовительные работы на улице Рашида Бехбудова начнутся раньше.
В рамках обновления асфальтобетонного покрытия на указанных адресах движение транспортных средств будет частично и полностью ограничено в соответствии с этапами работ.
«Водителей просят в указанный период использовать заранее альтернативные маршруты в соответствии с направлением движения, чтобы избежать скопления транспорта на данных участках», — говорится в заявлении агентства.