Əli Əsədov Fuat Oktay ilə
Azərbaycanın Baş naziri Əli Əsədov Türkiyə Böyük Millət Məclisinin (TBMM) Xarici əlaqələr komitəsinin sədri Fuat Oktay ilə görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Nazirlər Kabineti məlumat yayıb.
Görüşdə Bakıda keçirilən Azərbaycan, Türkiyə və Gürcüstan parlamentlərinin Xarici əlaqələr komitələrinin onuncu üçtərəfli iclasının əhəmiyyəti vurğulanıb.
Azərbaycanla Türkiyə arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bildirilib, xüsusilə parlamentlərarası əməkdaşlığın yüksək səviyyəsi təqdir edilib.
Görüşdə Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin müxtəlif sahələrdə daha da genişləndirilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub.

Премьер-министр Азербайджана Али Асадов провел встречу с председателем Комитета по иностранным делам Великого национального собрания Турции (TBMM) Фуатом Октай.
Как сообщается на Medianews.az, об этом сообщил Кабинет Министров.
На встрече было подчеркнуто значение десятого трехстороннего заседания комитетов по иностранным делам парламентов Азербайджана, Турции и Грузии, проведенного в Баку.
Отмечено, что дружественные и братские отношения между Азербайджаном и Турцией успешно развиваются во всех сферах, особо высоко оценено межпарламентское сотрудничество.
На встрече обсуждались вопросы дальнейшего расширения азербайджано-турецких связей в различных областях.