Elmar Qasımov Avropa Kubokuna
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, Avropa Cüdo Birliyinin təşkilatçılığı ilə reallaşacaq yarışda Azərbaycanı 9 çəki dərəcəsində 26 cüdoçu (23 kişi, 3 qadın) təmsil edəcək. Heyətə kişilərdən ibarət yığmanın böyük məşqçiləri – Elçin İsmayılov və Robert Kravçik, qadınlardan ibarət yığmanın məşqçisi İmamverdi Məmmədov rəhbərlik edəcəklər.
Beynəlxalq turnirdə 17 ölkədən 208 idmançı (150 kişi, 58 qadın) mübarizə aparacaq. Yarışın ədalət təmsilçiləri arasında Azərbaycan Cüdo Federasiyasının hakimlər heyətinin üzvləri – “A” kateqoriyalı beynəlxalq dərəcəli hakimlər Arzu Acalova və Rəşad Əliyev, “B” kateqoriyalı beynəlxalq dərəcəli hakim Ülvi Əliyev də yer alacaq.

9-10 мая в грузинском городе Гори пройдет Кубок Европы по дзюдо среди взрослых.
Medianews.az, со ссылкой на «Qafqazinfo», сообщает, что в соревнованиях, организованных Европейским союзом дзюдо, Азербайджан будет представлен 26 дзюдоистами в 9 весовых категориях (23 мужчины, 3 женщины). В команду войдут старшие тренеры мужской сборной – Эльчин Исмайлов и Роберт Кравчик, а также тренер женской сборной Имамверди Мамедов.
В международном турнире примут участие спортсмены из 17 стран – всего 208 человек (150 мужчин, 58 женщин). Среди судей за справедливость будут следить члены судейской коллегии Федерации дзюдо Азербайджана – международные судьи категории «А» Арзу Аджалова и Рашад Алиев, а также международный судья категории «B» Улви Алиев.