Əməkdar artist müdir
Əməkdar artist Nicat Kazımov Azərbaycan Dövlət Milli Gənc Tamaşaçılar Teatrında yeni vəzifəyə təyin olunub.
Medianews.az Report-a istinadən xəbər verir ki, rejissor bundan sonra teatrın yaradıcılıq şöbəsinin müdiri vəzifəsini icra edəcək.
Xatırladaq ki, Mədəniyyət Nazirliyi dövlət teatrlarının idarəetmə sisteminin təkmilləşdirilməsi istiqamətində müvafiq qərarlar qəbul edib.
Qərara əsasən, "Teatr və teatr fəaliyyəti haqqında" qanunun tələblərinə uyğun olaraq, dövlət teatrlarının əsasnamələri, strukturu və ştat cədvəlləri yenidən işlənilərək təsdiqlənib.

Заслуженный артист Ниджат Казимов назначен на новую должность в Азербайджанском государственном молодёжном театре.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на Report, режиссёр будет исполнять обязанности заведующего творческим отделом театра.
Напомним, что Министерство культуры приняло соответствующие решения по совершенствованию системы управления государственными театрами.
В соответствии с решением, в соответствии с требованиями Закона "О театре и театральной деятельности" уставы, структура и штатные расписания государственных театров были заново разработаны и утверждены.