Əməkdar artist müdir
Əməkdar artist Nicat Kazımov Azərbaycan Dövlət Milli Gənc Tamaşaçılar Teatrında yeni vəzifəyə təyin olunub.
Medianews.az Report-a istinadən xəbər verir ki, rejissor bundan sonra teatrın yaradıcılıq şöbəsinin müdiri vəzifəsini icra edəcək.
Xatırladaq ki, Mədəniyyət Nazirliyi dövlət teatrlarının idarəetmə sisteminin təkmilləşdirilməsi istiqamətində müvafiq qərarlar qəbul edib.
Qərara əsasən, "Teatr və teatr fəaliyyəti haqqında" qanunun tələblərinə uyğun olaraq, dövlət teatrlarının əsasnamələri, strukturu və ştat cədvəlləri yenidən işlənilərək təsdiqlənib.

Honored artist director
Honored artist Nicat Kazimov has been appointed to a new position at the Azerbaijan State National Young Spectators Theater.
Medianews.az, citing Report, reports that the director will now serve as the head of the theater's creative department.
It should be recalled that the Ministry of Culture has adopted relevant decisions to improve the management system of state theaters.
According to the decision, in accordance with the requirements of the "Law on Theater and Theatrical Activity," the charters, structure, and staffing schedules of state theaters have been revised and approved.