Ərdoğan Yaxın Şərqdəki gərginlikdən
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan hakim Ədalət və İnkişaf Partiyasının (AKP) iclasında ABŞ və İsrailin İrana hücumlarını şərh edərkən bildirib.
Dövlət başçısı qeyd edib ki, əgər diplomatiyaya şans verilərsə, qarşıya qoyulan məqsədə çatmaq olar. R.T.Ərdoğanın sözlərinə görə, Türkiyə tərəfləri danışıqlara qaytarmaq və diplomatiyanı bərpa etmək üçün davamlı səylərini davam etdirir. Prezident bildirib ki, Türkiyə bütün regionda gərginliyin azaldılmasını, sülhü və sabitliyi dəstəkləyir.
"Mövcud vəziyyətin həssaslığını nəzərə alaraq, biz son dərəcə ehtiyatla danışırıq. Türkiyəni ətrafında alovlanan yanğından qorumaq üçün təmkinli davranırıq. Bölgəmizdə cəhd edilən qanlı ssenarilərin, ilk növbədə dinlərarası münaqişələrin qarşısını almaq üçün lazımi tədbirləri görürük", - deyə qardaş ölkənin lideri bildirib.

Erdoğan on the tension in the Middle East
Medianews.az, citing Oxu.Az, reports that Turkey's President Recep Tayyip Erdoğan stated this while commenting on the US and Israel's attacks on Iran during the ruling Justice and Development Party (AKP) meeting.
The head of state noted that if diplomacy is given a chance, the goal can be achieved. According to R.T. Erdoğan, Turkey continues its persistent efforts to bring the parties back to negotiations and to restore diplomacy. The President emphasized that Turkey supports the reduction of tension, peace, and stability throughout the region.
"Considering the sensitivity of the current situation, we speak with extreme caution. We act prudently to protect Turkey from the fire burning around it. We take necessary measures to prevent bloody scenarios attempted in our region, primarily interfaith conflicts," said the leader of the brotherly country.