Evlərini su basan 9 nəfər xilas edildi -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) “112” qaynar telefon xəttinə intensiv yağan yağışlarla əlaqədar paytaxtın Binəqədi və Suraxanı rayonları ərazisində fərdi yaşayış evlərinin həyətyanı sahələrinin subasmaya məruz qalması səbəbindən vətəndaşların köməksiz vəziyyətdə qalması barə məlumatlar daxil olub.
Medianews.az xəbər verir ki, daxil olan məlumatlarla əlaqədar FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin qüvvələri dərhal ərazilərə cəlb edilib.
Görülmüş xilasetmə tədbirləri nəticəsində subasma ilə əlaqədar evlərini tərk etməkdə çətinlik çəkən 4-ü azyaşlı olmaqla ümumilikdə 9 vətəndaşın təxliyəsi və digər təhlükəsizlik tədbirlərinin görülməsi işləri həyata keçirilib.

В МЧС (Министерство по чрезвычайным ситуациям) на горячую линию "112" поступили сообщения о подтоплении придомовых территорий частных жилых домов в районах Бинагади и Сурахан в связи с интенсивными осадками, а также о нахождении граждан в состоянии нужды.
Medianews.az сообщает, что в связи с поступившей информацией силы Специальной службы спасения МЧС были немедленно направлены на места.
В результате проведённых спасательных мероприятий была организована эвакуация 9 человек, из которых 4 — дети, испытывавших трудности с покиданием домов из-за подтопления, а также были приняты другие меры безопасности.