Evlərini su basan 9 nəfər xilas edildi -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) “112” qaynar telefon xəttinə intensiv yağan yağışlarla əlaqədar paytaxtın Binəqədi və Suraxanı rayonları ərazisində fərdi yaşayış evlərinin həyətyanı sahələrinin subasmaya məruz qalması səbəbindən vətəndaşların köməksiz vəziyyətdə qalması barə məlumatlar daxil olub.
Medianews.az xəbər verir ki, daxil olan məlumatlarla əlaqədar FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin qüvvələri dərhal ərazilərə cəlb edilib.
Görülmüş xilasetmə tədbirləri nəticəsində subasma ilə əlaqədar evlərini tərk etməkdə çətinlik çəkən 4-ü azyaşlı olmaqla ümumilikdə 9 vətəndaşın təxliyəsi və digər təhlükəsizlik tədbirlərinin görülməsi işləri həyata keçirilib.

9 people whose houses were flooded were rescued -
Reports have been received by the Ministry of Emergency Situations (MES) "112" hotline regarding citizens being left helpless due to flooding of the yards of private residential houses in the Binagadi and Surakhani districts of the capital caused by heavy rainfall.
Medianews.az reports that in connection with the received information, the forces of the MES Special Risk Rescue Service were immediately deployed to the areas.
As a result of the rescue measures taken, the evacuation of 9 citizens in total, including 4 minors, who had difficulty leaving their homes due to the flooding, and other safety measures were carried out.