“Fənərbaxça” son dəqiqələrdə
Türkiyə Super Liqasının 28-ci həftəsinin mərkəzi qarşılaşmasında “Fənərbaxça” öz meydanında “Beşiktaş”ı minimal hesabla məğlub edib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, “Şükrü Saracoğlu” stadionunda baş tutan gərgin derbi meydan sahiblərinin 1:0 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
Oyunun taleyi ikinci hissəyə əlavə edilmiş dəqiqələrdə həll olunub. Belə ki, matçın 90+7-ci dəqiqəsində müdafiənin arxasına atılan uzun topa qaçan Nene “Beşiktaş”ın müdafiəçisi Aqbadou ilə mübarizədən sonra cərimə meydançasında yerdə qalıb. Bundan sonra Hakim Yasin Kol tərəddüd etmədən penalti nöqtəsini göstərib. 90+10-cu dəqiqədə topun başına keçən Kerem Aktürkoğlu dəqiq zərbə ilə “sarı-lacivərdlilər”ə qələbə qazandıran qolu vurub.
Qeyd edək ki, hazırda “Qalatasaray” 64 xalla liderliyini davam etdirsə də, “Fənərbaxça” və “Trabzonspor” hərəsi 63 xalla onu təqib edirlər. “Beşiktaş” isə bu məğlubiyyətdən sonra 52 xalla 4-cü pillədə qalıb.

В центральном матче 28-го тура Суперлиги Турции «Фенербахче» минимально обыграл «Бешикташ» на своем поле.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo», напряжённое дерби, прошедшее на стадионе «Шюкру Сараджоглу», завершилось победой хозяев поля со счётом 1:0.
Исход игры был решен на добавленных ко второму тайму минутах. Так, на 90+7-й минуте Нене, убежавший за защиту после длинной передачи, сражался с защитником «Бешикташа» Акбаду и остался лежать в штрафной площади. После этого судья Ясин Кол без колебаний указал на пенальти. На 90+10-й минуте Керем Актюркоулу, взявший мяч на себя, точным ударом принес «жёлто-синим» победный гол.
Отметим, что сейчас «Галатасарай» продолжает лидировать с 64 очками, тогда как «Фенербахче» и «Трабзонспор» с 63 очками идут следом. «Бешикташ» же после этого поражения остался на четвёртом месте с 52 очками.