FHN əməkdaşının faciəli ölümündən saniyələr əvvəlki
Salyanda xidməti vəzifəsini yerinə yetirən zaman avtomobilin vurması nəticəsində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin iki əməkdaşından biri həlak olub, digəri isə xəsarət alıb.
Hadisə zamanı Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Şirvan Şəhər Yanğından Mühafizə Dəstəsinin əməkdaşı, 1984-cü il təvəllüdlü Hakim Piriyev yük avtomobilinin vurması nəticəsində həyatını itirib. 1989-cu il təvəllüdlü Elşən Tağıyev isə müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alıb.
Milli.Az xəbər verir ki, hadisədən saniyələr əvvəl çəkilən son görüntülər yayılıb.
FHN-in əməliyyat videosundan da məlum olur ki, Ələt-Astara magistral yolundakı yanğın yerinə cəlb edilən yanğınsöndürənlər yük avtomobilini söndürməyə çalışırlar. Bu zaman maşın ətrafında qatı tüstü müşahidə edilir. Bir neçə dəqiqə sonra isə yoldan keçən minik avtomobili həmin FHN əməkdaşlarını vurub.

В Сальянском районе в результате наезда автомобиля во время исполнения служебных обязанностей один из сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям погиб, другой получил травмы.
Во время происшествия сотрудник Ширванского городского пожарного отряда Государственной службы пожарной охраны, 1984 года рождения Хаким Пириев погиб в результате наезда грузового автомобиля. Эльшан Тагаев, 1989 года рождения, получил травмы различной степени тяжести.
Как сообщает Milli.Az, были опубликованы последние кадры, снятые за несколько секунд до происшествия.
Из оперативного видео МЧС видно, что пожарные, привлечённые к месту пожара на магистрали Әlət-Астара, пытаются с помощью грузового автомобиля потушить пожар. В этот момент вокруг машины наблюдается густой дым. Несколько минут спустя легковой автомобиль, проезжавший по дороге, сбил сотрудников МЧС.