“Flamenqo” 8:0 hesablı qələbədən sonra baş məşqçini
Medianews.az xəbər verir ki, qərar komandanın kubok oyununda “Madureyra” üzərində 8:0 hesablı qələbəsindən sonra verilib.
Klub iki ay əvvəl müqaviləsini uzatdığı 40 yaşlı mütəxəssisi gözlənilmədən vəzifəsindən kənarlaşdırıb. Onun rəhbərliyi altında komanda son üç ayda Libertadores Kuboku və Braziliya çempionatında çempion olub, həmçinin ölkə kubokunu qazanıb.
Braziliya mediasının məlumatına görə, komandanın yeni baş məşqçisi Leonardo Jardim olacaq.
Filipe Luis komandanın sükanı arxasında 99 oyuna çıxıb və orta hesabla 2,09 xal toplayıb. Cari mövsümdə isə “Flamenqo” liqada 3 turdan sonra 1 qələbə, 1 heç-heçə və 1 məğlubiyyətlə çıxış edib.

Бразильский клуб «Фламенго» расстался с главным тренером Филипе Луисом.
Как сообщает Medianews.az, решение было принято после победы команды со счетом 8:0 над «Мадурейрой» в кубковом матче.
Клуб внезапно отстранил 40-летнего специалиста от должности, с которым два месяца назад продлил контракт. Под его руководством команда за последние три месяца стала чемпионом Кубка Либертадорес и чемпионата Бразилии, а также выиграла национальный кубок.
По данным бразильских СМИ, новым главным тренером команды станет Леонардо Жардин.
Филипе Луис провел у руля команды 99 матчей, набирая в среднем 2,09 очка за игру. В текущем сезоне «Фламенго» после трех туров лиги одержал 1 победу, 1 ничью и потерпел 1 поражение.