Futbolçunun açıqlamaları
“Fənərbağça”nın futbolçusu Fred Ziraat Türkiyə Kubokunun 1/4 finalında “Konyaspor”a 0:1 hesablı məğlubiyyətdən sonra açıqlama verib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, braziliyalı yarımmüdafiəçi komandanın vəziyyətinin çətin olduğunu deyərək, ardıcıl uğursuz nəticələrə baxmayaraq toparlanmalı olduqlarını bildirib.
Onun sözlərinə görə, həm çempionatda xal itkiləri, həm də kubokdan kənarlaşma zamanı oyun üstünlüyü onların tərəfində olsa da, əsas problem qol imkanlarından yararlana bilməmək olub.
Fred həmçinin vurğulayıb ki, komanda hələ çempionluq yarışından çəkilməyib və qarşıdakı oyunda qələbə qazanmağı hədəfləyir.
Bu açıqlamalar isə “Fənərbağça” azarkeşlərinin narazılığına səbəb olub. Azarkeşlər sosial şəbəkələrdə futbolçulara, xüsusilə Fredə qarşı tənqidi münasibət sərgiləyiblər.

Футболист "Фенербахче" Фред дал заявление после поражения в 1/4 финала Кубка Турции от "Конияспора" со счетом 0:1.
По информации Medianews.az, бразильский полузащитник отметил сложное положение команды и заявил, что несмотря на череду неудачных результатов, им нужно собраться.
По его словам, как потеря очков в чемпионате, так и вылет из Кубка случились несмотря на преимущество в игре, а основная проблема заключалась в неспособности реализовать голевые моменты.
Фред также подчеркнул, что команда еще не отказалась от борьбы за чемпионство и ставит цель победить в предстоящем матче.
Эти заявления вызвали недовольство у болельщиков "Фенербахче". Фанаты в социальных сетях выразили критическое отношение к футболистам, особенно к Фреду.