Futbolçunun ölümünə görə Aleyna və 7 nəfər həbs edildi -
İstanbulun Ümraniye rayonunda 21 yaşlı futbolçu Kubilay Kaan Kundakçının həyatını itirdiyi silahlı hücumla bağlı 7 nəfər həbs olunub.
Medianews.az Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, faktla bağlı başlanan istintaq çərçivəsində ümumilikdə 10 şübhəli saxlanılıb.
Onlardan 7 nəfər barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. Həbs olunanlar arasında Aleyna Kalaycıoğlu və müğənni İzzet Yıldızhan da var. İki şübhəli isə məhkəmə tərəfindən polis nəzarəti tətbiq olunaraq sərbəst buraxılıb. Onlardan biri Aleyna Kalaycıoğlunun anası Zuhal Kalaycıoğludur.
Xatırladaq ki, martın 19-da baş vermiş cinayətin iş adamı Bilal Kadayıfçıoğlunun oğlu Alaattin Kadayıfçıoğlu tərəfindən törədildiyi bildirilmişdi.

В районе Ümraniye в Стамбуле по факту вооружённого нападения, в результате которого погиб 21-летний футболист Кубилай Каан Кундакчы, задержаны 7 человек.
Medianews.az со ссылкой на Bakıvaxtı.az сообщает, что в рамках начатого расследования по данному факту всего задержаны 10 подозреваемых.
В отношении 7 из них избрана мера пресечения — арест. Среди задержанных — Алеина Калайджыоглу и певец Иззет Ылдизхан. Двое подозреваемых по решению суда отпущены под полицейский надзор. Одна из них — мать Алеины Калайджыоглу, Зухал Калайджыоглу.
Напомним, что было сообщено, что преступление, произошедшее 19 марта, совершил сын бизнесмена Билала Кадайфчыоглу — Алааттин Кадайфчыоглу.