Futbolçunun ölümünə görə Aleyna və 7 nəfər həbs edildi -
İstanbulun Ümraniye rayonunda 21 yaşlı futbolçu Kubilay Kaan Kundakçının həyatını itirdiyi silahlı hücumla bağlı 7 nəfər həbs olunub.
Medianews.az Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, faktla bağlı başlanan istintaq çərçivəsində ümumilikdə 10 şübhəli saxlanılıb.
Onlardan 7 nəfər barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. Həbs olunanlar arasında Aleyna Kalaycıoğlu və müğənni İzzet Yıldızhan da var. İki şübhəli isə məhkəmə tərəfindən polis nəzarəti tətbiq olunaraq sərbəst buraxılıb. Onlardan biri Aleyna Kalaycıoğlunun anası Zuhal Kalaycıoğludur.
Xatırladaq ki, martın 19-da baş vermiş cinayətin iş adamı Bilal Kadayıfçıoğlunun oğlu Alaattin Kadayıfçıoğlu tərəfindən törədildiyi bildirilmişdi.

Aleyna and 7 people were arrested for the death of the football player -
Seven people have been arrested in connection with the armed attack in Istanbul's Ümraniye district in which 21-year-old footballer Kubilay Kaan Kundakçı lost his life.
Medianews.az, citing Bakuvaxti.az, reports that a total of 10 suspects have been detained within the framework of the investigation launched regarding the incident.
Pre-trial detention measures have been chosen for seven of them. Among those arrested are Aleyna Kalaycıoğlu and singer İzzet Yıldızhan. Two suspects were released under police supervision by the court. One of them is Aleyna Kalaycıoğlu's mother, Zuhal Kalaycıoğlu.
It should be recalled that the crime that occurred on March 19 was reported to have been committed by Alaattin Kadayıfçıoğlu, the son of businessman Bilal Kadayıfçıoğlu.