Göyçayda bir nəfər kanalda batıb -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) “112" qaynar telefon xəttinə Yuxarı Şirvan kanalının Göyçay rayonu, Potu kəndi ərazisindən keçən hissəsində 1 nəfərin batması barədə ilkin məlumat daxil olub.
FHN-in Mətbuat xidmətindən Medianews.az-a verilən xəbərə görə, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıcları axtarışlara cəlb olunub.
Hazırda batdığı ehtimal olunan vətəndaş, 1995-ci il təvəllüdlü Abdullayev Ramin Elşad oğlunun axtarışları FHN-in qüvvələri tərəfindən davam etdirilir.

В Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС) на горячую линию «112» поступила первоначальная информация о том, что в участке Верхнеширванского канала, проходящего через село Поту Гёйчайского района, утонул 1 человек.
По информации пресс-службы МЧС Medianews.az, по данному сообщению незамедлительно к поискам были привлечены водолазы Государственной службы контроля маломерных судов и спасения на воде МЧС.
В настоящее время поиски предполагаемого утонувшего гражданина, Ра́мина Эльша́довича Абдулла́ева 1995 года рождения, продолжаются силами МЧС.