Gürcüstan: ixrac artıb, idxal azalıb
Medianews.az bildirir ki, rəsmi açıqlamaya görə, yanvar-fevral aylarında 3 milyard 511,6 milyon dollar dəyərində ticarət dövriyyəsi qeydə alınıb. Bu, 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 6,9 faiz aşağı göstəricidir.
İxracın 22,9 faiz artdığı, idxalın 15,4 faiz azaldığı xəbər verilir, qeyd olunur ki, idxal ixracı 1 milyard 459 milyon dollar üstələyib.
2023-cü ildə Gürcüstanın xarici ticarətində mənfi saldo 9,5 milyard dollar, 2024-cü ildə 10,3 milyard dollar, 2025-ci ildə 11,3 milyard dollar olub.

Georgia: exports have increased, imports have decreased
Medianews.az reports that according to the official statement, trade turnover amounted to 3 billion 511.6 million dollars in January-February. This is 6.9 percent lower compared to the same period in 2025.
It is reported that exports increased by 22.9 percent, imports decreased by 15.4 percent, and it is noted that imports exceeded exports by 1 billion 459 million dollars.
In 2023, Georgia's foreign trade had a negative balance of 9.5 billion dollars, in 2024 it was 10.3 billion dollars, and in 2025 it was 11.3 billion dollars.