Harri Maquayr özünü dünyanın
"Mançester Yunayted" klubunun futbolçusu Harri Maquayr bildirib ki, yaşına baxmayaraq, həm hücumda, həm də müdafiədə effektiv çıxışı ilə seçilir.
Medianews.az BAKU.WS-ə istinadən xəbər verir ki, ingilis futbolçu özünü hələ də dünyanın ən güclü müdafiəçilərindən biri hesab edir.
Onun sözlərinə görə, matçların son dəqiqələrində komanda hesabı qoruyarkən və ya geri dönüş etməyə çalışarkən meydanda faydalı olmağa davam edir və bu baxımdan özünə güvəni tamdır.
Qeyd edək ki, futbolçu yaxın günlərdə klubla yeni müqavilə imzalayaraq gələcəyi ilə bağlı suallara son qoyub. Yeni anlaşma birillikdir və əlavə olaraq daha 12 ay uzadılma imkanı nəzərdə tutur.
33 yaşlı müdafiəçi bu müqavilə üçün daha yüksək maaşlı təkliflərdən imtina edib və hazırkı həftəlik qazancının azaldılmasına razılaşıb.
O, indi əsas diqqətini mövsümün sonuna yönəldərək Dünya çempionatı üçün İngiltərə milli komandası heyətində yer almağa çalışır.

Футболист клуба "Манчестер Юнайтед" Гарри Магуайр заявил, что, несмотря на возраст, он выделяется эффективной игрой как в нападении, так и в защите.
Medianews.az, ссылаясь на BAKU.WS, сообщает, что английский футболист по-прежнему считает себя одним из самых сильных защитников мира.
По его словам, он продолжает быть полезным на поле в последние минуты матчей, когда команда защищает счет или пытается сделать камбэк, и в этом плане полностью уверен в себе.
Отметим, что футболист недавно подписал новый контракт с клубом, положив конец вопросам о своем будущем. Новый договор рассчитан на один год с возможностью продления еще на 12 месяцев.
33-летний защитник отказался от более высокооплачиваемых предложений ради этого контракта и согласился на сокращение текущей недельной зарплаты.
Сейчас он сосредоточен на завершении сезона и пытается попасть в состав национальной сборной Англии для участия в Чемпионате мира.