Həcc ziyarəti üçün sənəd qəbulunun müddəti uzadılıb
Medianews.az xəbər verir ki, bunu "Report"a Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi (QMİ) Xarici Əlaqələr şöbəsinin müdiri, Həcc elektron sistem rəhbəri Vüsal Cahangiri deyib.
O bildirib ki, sözügedən qərar Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Həcc və Ümrə Nazirliyindən gələn təlimatlara əsasən, habelə xaricdə və bölgələrdə yaşayan Azərbaycan vətəndaşlarının çoxsaylı müraciətləri nəzərə alınaraq qəbul edilib.
"Vətəndaşlarımızdan xahiş edirik ki, gec qalmasınlar, göstərilən tarixdən sonra bir daha müddət uzadılmayacaq", - V. Cahangiri bildirib.

Срок подачи документов для паломничества в Хадж продлен
Как сообщает Medianews.az, об этом «Report» сообщил начальник отдела внешних связей Управления мусульман Кавказа (УМК), руководитель электронной системы хаджа Вусал Джахангир.
Он отметил, что указанное решение принято на основании инструкций Министерства хаджа и умры Королевства Саудовская Аравия, а также с учётом многочисленных обращений проживающих за рубежом и в регионах граждан Азербайджана.
«Просим наших граждан не откладывать, после указанной даты срок больше продлеваться не будет», — заявил В. Джахангир.