2025-ci il ərzində 76,1 min aztəminatlı ailənin 336 min ailə üzvünə ünvanlı dövlət sosial yardımı ödənişi təmin olunub, bir ailəyə düşən sosial yardımın orta aylıq məbləği 422,4 manat təşkil edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Nazirlər Kabinetinin 2025-ci ildə fəaliyyəti haqqında hesabatında əks olunub.
Qeyd edilib ki, aztəminatlı ailələrin rifahının yaxşılaşdırılması üçün ÜDSY sahəsində islahatlar davam etdirilib, ÜDSY-nin təyin edilməsi məqsədilə müəyyən edilən ehtiyac meyarının həddi 2025-ci il üçün 5,6% və ya 15,0 manat artırılaraq 285,0 manat məbləğində müəyyən edilib./Bizim.Media

During 2025, targeted state social assistance payments were provided to 336 thousand family members of 76.1 thousand low-income families, with the average monthly amount of social assistance per family amounting to 422.4 manat.
Medianews.az reports that this is reflected in the report on the activities of the Cabinet of Ministers for 2025.
It was noted that reforms in the field of targeted state social assistance (ÜDSY) continued to improve the welfare of low-income families, and the threshold of the need criterion set for the assignment of ÜDSY for 2025 was increased by 5.6% or 15.0 manat, and determined at the amount of 285.0 manat./Bizim.Media