Hər ay 30 mindən çox döyüşçü öldürmək –
“Planımız hər ay Rusiyanın 30 mindən çox döyüşçüsünü öldürməkdir. Biz artıq dörd aydır bu planı artıqlaması ilə yerinə yetiririk”.
Medianews.az xəbər verir ki, Ukrayna ordusunun Pilotsuz Sistemlər Qüvvələrinin komandiri Robert Brovdi BBC-yə müsahibəsində belə deyib.
2022-ci il fevralın 24-dən Rusiya Ukraynaya qarşı total hərbi əməliyyat aparır. Məlumatlara görə, hazırda Rusiya müharibədə verdiyi ağır itkilərin yerini doldurmaq üçün cəbhəyə ayda 30 min əlavə döyüşçü göndərir.
Robert Brovdinin sözlərinə görə, Ukrayna ordusunda pilotsuz sistemləri, yəni dronları idarə edən operatorlara əmr verilib: hər ay Moskvanın cəbhəyə göndərdiyi əlavə canlı qüvvənin sayından daha çox rusiyalı hərbçi məhv edilməlidir.
Brovdi iddia edib ki, dörd aydır onlar qarşıya qoyulmuş bu vəzifəni uğurla yerinə yetirirlər: “Bizim komanda mərkəzimiz düşməni bəşər tarixində görünməmiş bir miqyasda qırıb-çatır. Biz onları öldürməsək onlar bizi məhv edərlər – bu, aydın bir həqiqətdir”.

Killing more than 30,000 fighters every month – An order has been given – the COMMANDER EXPLAINED
"Our plan is to kill more than 30,000 Russian fighters every month. We have already been fulfilling this plan more than adequately for four months."
Medianews.az reports that Robert Brovdi, commander of the Ukrainian army's Unmanned Systems Forces, said this in an interview with the BBC.
Since February 24, 2022, Russia has been conducting a total military operation against Ukraine. According to information, currently Russia sends an additional 30,000 fighters to the front each month to replace the heavy losses it has suffered in the war.
According to Robert Brovdi, operators controlling unmanned systems, i.e., drones, in the Ukrainian army have been ordered: more Russian soldiers must be destroyed each month than the number of additional live forces Moscow sends to the front.
Brovdi claimed that they have been successfully fulfilling this task for four months: "Our command center is destroying the enemy on a scale never seen in human history. If we do not kill them, they will destroy us – this is a clear truth."