Həyatında dəyişiklik gözlənilən
2026-cı ilin ilk Günəş tutulması fevralın 17-də saat 20:46-da baş verəcək. Halqavari tutulma səmada “od halqası” görüntüsü yaradacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, astroloqlar bildirirlər ki, bu hadisə bəzi bürclər üçün mühüm dəyişikliklər vəd edir.
Tutulma Əqrəblər üçün daxili dönüş mərhələsi yarada bilər. Xüsusilə maliyyə, ortaq işlər və emosional münasibətlər sahəsində güclənmə ehtimal olunur. Köhnə qorxuların arxada qalacağı bildirilir.
Günəş Şir bürcünün idarəçi planetidir. Bu səbəbdən tutulma Şirlərin özünəinamını artıraraq sosial mühitdə daha görünən olmasına təsir göstərə bilər. Liderlik keyfiyyətlərinin ön plana çıxacağı vurğulanır.
Oğlaqlar üçün bu dövr uzunmüddətli planların yenilənməsi ilə xarakterizə olunur. Xüsusilə karyera və status sahəsində irəliləyiş və zəhmətin bəhrəsini görmək ehtimalı qeyd edilir.
Tutulma Buğaların karyera və ailə sahəsində dəyişikliklər etməsini zəruri edə bilər. Qarşıdakı 40 günün yeni qərarlar üçün əhəmiyyətli olacağı bildirilir.
Qoç bürcü üçün bu tutulma enerji və motivasiyanın artması ilə müşayiət oluna bilər. Xüsusilə karyera və şəxsi hədəflər sahəsində daha qətiyyətli addımlar gözlənilir.

Expected change in life
The first solar eclipse of 2026 will occur on February 17 at 20:46. The annular eclipse will create the image of a "ring of fire" in the sky.
Medianews.az reports that astrologers say this event promises significant changes for certain zodiac signs.
The eclipse may create an internal transformation phase for Scorpios. Strengthening is expected especially in the fields of finance, joint ventures, and emotional relationships. It is noted that old fears will remain behind.
The Sun is the ruling planet of Leo. For this reason, the eclipse may increase Leos' self-confidence and affect their becoming more visible in social environments. Leadership qualities are emphasized to come to the forefront.
This period for Capricorns is characterized by the renewal of long-term plans. Progress in career and status and the possibility of seeing the fruits of hard work are noted.
The eclipse may necessitate changes in career and family fields for Taurus. It is stated that the upcoming 40 days will be important for new decisions.
For Aries, this eclipse may be accompanied by an increase in energy and motivation. Particularly, more decisive steps are expected in career and personal goals.