Heydər Əliyev Fonduna müraciət edəcəyəm -
“Səhhətim heç ürəkaçan deyil. Əvvəlki kimi gücüm, qüvvətim yoxdur. Müalicəm hələ də davam edir. Düz bir il yarımdır ki, xəstəlikdən əziyyət çəkirəm”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu “Yeni Sabah”a Xalq artisti Fatma Mahmudova deyib.
O, uzun fasilədən sonra iki tamaşada rol alacağını bildirib:
“Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında rol alacağım iki tamaşanın məşqləri gedir. Çoxdandır səhnəyə çıxmırdım. May ayının 1-i “Ər və arvad” tamaşasında epizodik rolum olacaq. Ayın 3-də isə Məmməd Səid Ordubadinin əsəri əsasında hazırlanan “Beş manatlıq gəlin” tamaşası ilə səhnəyə çıxacam”.
Xalq artisti səhhəti və müalicə prosesi ilə bağlı Heydər Əliyev Fonduna müraciət edəcəyini deyib:
“Dərmanlarım çox bahadır. Heç bir köməyim yoxdur. Aldığım maaş və təqaüdlə dolanıram. Çox şükür edirəm ki, iki balam yanımdadır. Yaxşı dost-tanışlarım yanımdadır. Dost-tanış da nə qədər gəlsin yanıma? Hamının işi-gücü var. Heç kəsdən incimirəm. Dövlətim yanımdadır. Allah Ulu Öndərə rəhmət etsin.
Gərək nə qədər qazanasan ki, bu vəziyyətdən çıxa biləsən. Heç nəyi çatdırmaq olmur. Bunun yeməyi, içməyi, həkimi, müalicəsi var. Dərmanlar da od qiymətinədir. Ala bildinsə, yaşayırsan, yoxsa ölürsən.
Heydər Əliyev Fonduna müraciət etmək fikrim var. Ümid edirəm ki, mənə dəstək olarlar. 57 ildir səhnədəyəm. Milli orduda, Daxili Qoşunların səngərlərində xidmətlərim olub. Ümid edirəm ki, bütün bunlar nəzərə alınacaq”.
Qeyd edək ki, Fatma Mahmudova ötən ilin yanvarında insult keçirmişdi. O, “İstanbul NS” klinikasının reanimasiya şöbəsinə yerləşdirilmişdi. May ayında isə sənətçinin qolu sınmışdı.

Я обращусь в Фонд Гейдара Алиева -
«Моё здоровье совсем не в порядке. Нет той силы и энергии, что раньше. Моё лечение продолжается до сих пор. Уже целый год с половиной я страдаю от болезни».
Medianews.az сообщает, что это сказала народная артистка Фатма Махмудова в интервью «Yeni Sabah».
Она сообщила, что после долгого перерыва сыграет в двух спектаклях:
«В Азербайджанском государственном академическом музыкальном театре идут репетиции двух спектаклей, в которых я буду играть. Давно я не выходила на сцену. 1 мая у меня будет эпизодическая роль в спектакле «Муж и жена». А 3 мая я выйду на сцену с спектаклем «Невеста за пять манат», поставленным по произведению Мамеда Саида Ордабади».
Народная артистка заявила, что собирается обратиться в Фонд Гейдара Алиева по поводу своего здоровья и лечения:
«Мои лекарства очень дорогие. У меня нет никакой помощи. Я выживаю на получаемую зарплату и пенсию. Очень благодарна, что рядом со мной мои два ребёнка. Хорошие друзья и знакомые со мной. Но сколько же они могут приходить ко мне? У всех своя работа и дела. Я ни на кого не в обиде. Государство рядом со мной. Пусть Аллах помилует Великого Лидера.
Нужно сколько-то заработать, чтобы выйти из этого положения. Ничего не хватает. Всё это — питание, напитки, врачи, лечение. А лекарства стоят как огонь. Если смог купить — живёшь, нет — умираешь.
Я намерена обратиться в Фонд Гейдара Алиева. Надеюсь, мне помогут. Я на сцене уже 57 лет. У меня были заслуги и на службе в национальной армии, и в окопах внутренних войск. Надеюсь, что всё это будет учтено».
Отметим, что в январе прошлого года Фатма Махмудова перенесла инсульт. Она была помещена в отделение реанимации клиники «Istanbul NS». В мае у артистки была сломана рука.