Heydər Əliyev Fonduna müraciət edəcəyəm -
“Səhhətim heç ürəkaçan deyil. Əvvəlki kimi gücüm, qüvvətim yoxdur. Müalicəm hələ də davam edir. Düz bir il yarımdır ki, xəstəlikdən əziyyət çəkirəm”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu “Yeni Sabah”a Xalq artisti Fatma Mahmudova deyib.
O, uzun fasilədən sonra iki tamaşada rol alacağını bildirib:
“Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında rol alacağım iki tamaşanın məşqləri gedir. Çoxdandır səhnəyə çıxmırdım. May ayının 1-i “Ər və arvad” tamaşasında epizodik rolum olacaq. Ayın 3-də isə Məmməd Səid Ordubadinin əsəri əsasında hazırlanan “Beş manatlıq gəlin” tamaşası ilə səhnəyə çıxacam”.
Xalq artisti səhhəti və müalicə prosesi ilə bağlı Heydər Əliyev Fonduna müraciət edəcəyini deyib:
“Dərmanlarım çox bahadır. Heç bir köməyim yoxdur. Aldığım maaş və təqaüdlə dolanıram. Çox şükür edirəm ki, iki balam yanımdadır. Yaxşı dost-tanışlarım yanımdadır. Dost-tanış da nə qədər gəlsin yanıma? Hamının işi-gücü var. Heç kəsdən incimirəm. Dövlətim yanımdadır. Allah Ulu Öndərə rəhmət etsin.
Gərək nə qədər qazanasan ki, bu vəziyyətdən çıxa biləsən. Heç nəyi çatdırmaq olmur. Bunun yeməyi, içməyi, həkimi, müalicəsi var. Dərmanlar da od qiymətinədir. Ala bildinsə, yaşayırsan, yoxsa ölürsən.
Heydər Əliyev Fonduna müraciət etmək fikrim var. Ümid edirəm ki, mənə dəstək olarlar. 57 ildir səhnədəyəm. Milli orduda, Daxili Qoşunların səngərlərində xidmətlərim olub. Ümid edirəm ki, bütün bunlar nəzərə alınacaq”.
Qeyd edək ki, Fatma Mahmudova ötən ilin yanvarında insult keçirmişdi. O, “İstanbul NS” klinikasının reanimasiya şöbəsinə yerləşdirilmişdi. May ayında isə sənətçinin qolu sınmışdı.

I will apply to the Heydar Aliyev Foundation -
"My health is not at all satisfactory. I don’t have the strength and energy like before. My treatment is still ongoing. I have been suffering from the illness for a year and a half."
Medianews.az reports that this was said to "Yeni Sabah" by People's Artist Fatma Mahmudova.
She stated that after a long break she will play roles in two performances:
"Rehearsals are ongoing for two performances in which I will act at the Azerbaijan State Academic Musical Theater. I hadn’t been on stage for a long time. On May 1, I will have an episodic role in the play 'Husband and Wife.' On the 3rd, I will appear on stage with the play 'The Bride Worth Five Manats,' based on the work of Mammad Said Ordubadi."
The People's Artist said she would appeal to the Heydar Aliyev Foundation regarding her health and treatment process:
"My medicines are very expensive. I have no assistance. I live off the salary and pension I receive. I am very grateful that my two children are with me. Good friends and acquaintances are by my side. But how often can friends and acquaintances come to me? Everyone has their work and business. I don’t hold any grudge against anyone. My state is by my side. May God have mercy on the Great Leader.
One has to earn so much to be able to get out of this situation. You can’t make ends meet for anything. There is food, drink, doctors, and treatment. Medicines are also priced like firewood. If you can afford it, you live; if not, you die."
"I plan to apply to the Heydar Aliyev Foundation. I hope they will support me as well. I have been on stage for 57 years. I have served in the national army and in the trenches of the Internal Troops. I hope all this will be taken into consideration."
It should be noted that Fatma Mahmudova had a stroke in January last year. She was admitted to the intensive care unit of the "Istanbul NS" clinic. In May, the artist’s arm was broken.