Hüseyn Həsənov evini bir
Rusiyada yaşayan azərbaycanlı bloger Hüseyn Həsənovun işi üzrə məhkəmədə maraqlı detallar açıqlanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, iş üzrə şahid qismində çıxış edən şəxs bildirib ki, bloger ona "Moskva-Siti"də yerləşən mənzili formal şəkildə "peçenye" qarşılığında satıb.
Şahidin sözlərinə görə, Həsənov ona daşınmaz əmlakı öz adına rəsmiləşdirməyi təklif edib. Kişi bir neçə dəfə bu təklifi rədd etmək istəsə də, bloger dövlət qarşısında borcunun olmadığını təsdiqləyən sənədlər təqdim edib.
Bildirilir ki, ödəniş bank seyfi vasitəsilə həyata keçirilməli idi. Lakin şahid iddia edir ki, pul əvəzinə seyfə "peçenye" qoyulub.
Müqavilədə isə mənzilin qiyməti 60 milyon rubl göstərilib. Sövdələşmədə blogerin qardaşı Ənvər Həsənov etibarlı şəxs kimi iştirak edib.
Xatırladaq ki, bu ilin fevralında prokurorluq Hüseyn Həsənov barəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş vəsaitlərin leqallaşdırılması (pul yuma) ittihamı üzrə ittiham aktını təsdiqləyib. Bloger qiyabi olaraq həbs edilib və axtarışa verilib.

Interesting details have been revealed in the court case of Azerbaijani blogger Huseyn Hasanov living in Russia.
Medianews.az reports that a person who appeared as a witness in the case stated that the blogger formally sold him an apartment located in "Moscow City" in exchange for "cookies."
According to the witness, Hasanov offered to register the real estate in his name. Although the man tried several times to refuse this offer, the blogger presented documents confirming that he had no debt to the state.
It is reported that the payment was supposed to be made through a bank safe deposit box. However, the witness claims that instead of money, "cookies" were placed in the safe.
The contract indicated the price of the apartment as 60 million rubles. The blogger’s brother, Anvar Hasanov, participated in the transaction as a trusted person.
Recall that in February this year, the prosecutor’s office approved an indictment against Huseyn Hasanov on charges of legalization (money laundering) of funds obtained by criminal means. The blogger was arrested in absentia and sought.