Hüseyn Həsənov evini bir
Rusiyada yaşayan azərbaycanlı bloger Hüseyn Həsənovun işi üzrə məhkəmədə maraqlı detallar açıqlanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, iş üzrə şahid qismində çıxış edən şəxs bildirib ki, bloger ona "Moskva-Siti"də yerləşən mənzili formal şəkildə "peçenye" qarşılığında satıb.
Şahidin sözlərinə görə, Həsənov ona daşınmaz əmlakı öz adına rəsmiləşdirməyi təklif edib. Kişi bir neçə dəfə bu təklifi rədd etmək istəsə də, bloger dövlət qarşısında borcunun olmadığını təsdiqləyən sənədlər təqdim edib.
Bildirilir ki, ödəniş bank seyfi vasitəsilə həyata keçirilməli idi. Lakin şahid iddia edir ki, pul əvəzinə seyfə "peçenye" qoyulub.
Müqavilədə isə mənzilin qiyməti 60 milyon rubl göstərilib. Sövdələşmədə blogerin qardaşı Ənvər Həsənov etibarlı şəxs kimi iştirak edib.
Xatırladaq ki, bu ilin fevralında prokurorluq Hüseyn Həsənov barəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş vəsaitlərin leqallaşdırılması (pul yuma) ittihamı üzrə ittiham aktını təsdiqləyib. Bloger qiyabi olaraq həbs edilib və axtarışa verilib.

В деле азербайджанского блогера, проживающего в России, Гусейна Гасанова, на суде раскрылись интересные детали.
Medianews.az сообщает, что свидетель по делу заявил, что блогер формально продал ему квартиру, расположенную в "Москва-Сити", в обмен на "печенье".
По словам свидетеля, Гасанов предложил оформить недвижимость на его имя. Мужчина несколько раз пытался отказаться от этого предложения, но блогер предоставил документы, подтверждающие, что перед государством у него нет задолженностей.
Сообщается, что оплата должна была производиться через банковский сейф. Однако свидетель утверждает, что вместо денег в сейф положили "печенье".
В договоре стоимость квартиры указана в размере 60 миллионов рублей. В сделке и как доверенное лицо участвовал брат блогера Энвер Гасанов.
Напомним, что в феврале этого года прокуратура утвердила обвинительное заключение по делу Гусейна Гасанова по обвинению в легализации (отмывании) денежных средств, полученных преступным путем. Блогер был объявлен в розыск и арестован заочно.