İbrahim Tatlısəsin keçmiş həyat yoldaşı siyasətə qoşuldu –
2011–2013-cü illərdə İbrahim Tatlısəslə evli olan Ayşəgül Yıldız uzun müddətdən sonra bu dəfə siyasi fəaliyyəti ilə gündəmə gəlib. O, Türkiyə Böyük Millət Məclisində keçirilən MHP-nin qrup toplantısında iştirak edib və burada partiyanın sədri Dövlət Baxçalı ilə görüşüb.
Yıldız sosial şəbəkə hesabında paylaşdığı videoda Baxçalının çıxışını “tarixi və üfüq açan nitq” kimi qiymətləndirib. O, MHP-nin yerli təşkilatları ilə birlikdə toplantıda iştirak etdiyini və tədbirdən sonra Dövlət Baxçalı ilə görüşmək imkanı əldə etdiyini bildirib.
Ayşəgül Yıldız Ankara proqramı çərçivəsində Anıtkabiri də ziyarət etdiklərini qeyd edib. O, paylaşımında Türkiyə Cümhuriyyətinin qurucusu Mustafa Kamal Atatürkün xatirəsini ehtiramla yad etdiklərini və onun ideyalarına sadiq qalacaqlarını vurğulayıb.

Бывшая жена Ибрагима Татлысеса присоединилась к политике –
Айшегюль Йылдыз, которая была замужем за Ибрагимом Татлысесом с 2011 по 2013 год, после долгого перерыва снова оказалась в центре внимания благодаря своей политической деятельности. Она приняла участие в собрании фракции MHP, проведенном в Великом национальном собрании Турции, где встретилась с председателем партии Девлетом Бахчели.
В видео, опубликованном в своем аккаунте в социальной сети, Йылдыз охарактеризовала выступление Бахчели как «историческую и открывающую горизонты речь». Она отметила, что вместе с местными организациями MHP принимала участие в собрании и после мероприятия смогла встретиться с Девлетом Бахчели.
Айшегюль Йылдыз также упомянула, что в рамках программы пребывания в Анкаре они посетили Аниткабир. В своем посте она подчеркнула, что с уважением вспоминают основателя Турецкой Республики Мустафу Кемаля Ататюрка и останутся верными его идеям.