İcra başçısının köməkçisi işdən çıxarıldı - Sərxoş halda...
Yanvarın 30-u gecə saatlarında Qazax şəhəri Bakı küçəsində "Kia Sorento" markalı avtomobilin yol kənarındakı hasara çırpılaraq aşması ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Unikal xəbər verir ki, avtomobildə sürücü ilə yanaşı sərnişin qismində Qazax Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının köməkçisi vəzifəsində çalışan, sərxoş vəziyyətdə olan Axundov Süleyman Asif oğlu da olub.
Həmin gün sosial şəbəkələrdə sözügedən avtoqəzanı əks etdirən videogörüntülər yayılıb. Araşdırmalar zamanı müəyyən edilib ki, S. Axundov baş vermiş hadisəni gizlədərək qəza barədə Rayon İcra Hakimiyyətinə hər hansı məlumat verməyib.
"Dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən etik davranış qaydalarını kobud şəkildə pozduğu üçün S. Axundov dövlət qulluğunda çalışmağa layiq olmadığını və səhvə yol verdiyini etiraf edib. Onun öz ərizəsi əsasında 30 yanvar 2026-cı il tarixində tutduğu vəzifədən azad olunması barədə qərar qəbul edilib.

On the night of January 30, a road traffic accident occurred in the city of Gazakh on Baku Street, resulting in a "Kia Sorento" car crashing into a roadside fence and overturning.
Unikal reports that, in addition to the driver, the car also carried Suleyman Asif oglu Akhundov, who works as an assistant to the head of the Gazakh District Executive Authority and was intoxicated.
On the same day, video footage depicting the aforementioned car accident was circulated on social networks. During investigations, it was determined that S. Akhundov concealed the incident and did not provide any information about the accident to the District Executive Authority.
Based on the Law of the Republic of Azerbaijan "On Ethical Behavior Rules of Civil Servants," S. Akhundov was found to have grossly violated the rules of ethical behavior, admitted that he was unfit to work in civil service and that he made a mistake. A decision was made to release him from his position on January 30, 2026, upon his own request.