İcra başçısının köməkçisi işdən çıxarıldı - Sərxoş halda...
Yanvarın 30-u gecə saatlarında Qazax şəhəri Bakı küçəsində "Kia Sorento" markalı avtomobilin yol kənarındakı hasara çırpılaraq aşması ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Unikal xəbər verir ki, avtomobildə sürücü ilə yanaşı sərnişin qismində Qazax Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının köməkçisi vəzifəsində çalışan, sərxoş vəziyyətdə olan Axundov Süleyman Asif oğlu da olub.
Həmin gün sosial şəbəkələrdə sözügedən avtoqəzanı əks etdirən videogörüntülər yayılıb. Araşdırmalar zamanı müəyyən edilib ki, S. Axundov baş vermiş hadisəni gizlədərək qəza barədə Rayon İcra Hakimiyyətinə hər hansı məlumat verməyib.
"Dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən etik davranış qaydalarını kobud şəkildə pozduğu üçün S. Axundov dövlət qulluğunda çalışmağa layiq olmadığını və səhvə yol verdiyini etiraf edib. Onun öz ərizəsi əsasında 30 yanvar 2026-cı il tarixində tutduğu vəzifədən azad olunması barədə qərar qəbul edilib.

В ночь 30 января в городе Газах на улице Баку произошла дорожно-транспортное происшествие, в результате которого автомобиль марки "Kia Sorento" врезался в ограждение у дороги и опрокинулся.
По информации Unikal, в автомобиле вместе с водителем находился пассажир — помощник главы Газахского районного исполнительного комитета, Ахундов Сулейман Асиф оглу, находившийся в состоянии алкогольного опьянения.
В тот же день в социальных сетях были опубликованы видеозаписи с места указанного ДТП. В ходе расследования было установлено, что С. Ахундов скрывал произошедшее событие и не сообщал в районный исполнительный комитет о ДТП.
В соответствии с Законом Азербайджанской Республики "О нормах этического поведения государственных служащих", С. Ахундов грубо нарушил нормы этического поведения, признал свою ошибку и то, что не достоин работать на государственной службе. По его собственному заявлению, 30 января 2026 года было принято решение о его увольнении с занимаемой должности.