İlham Əliyev fərman imzaladı
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2011-ci il 1 iyul tarixli 463 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Hüquqi aktların Azərbaycan Respublikasının Hüquqi Aktların Dövlət Reyestrinə daxil edilməsi qaydaları haqqında Əsasnamə”də və 2023-cü il 6 oktyabr tarixli 2328 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “İcra hakimiyyəti orqanlarının normativ hüquqi aktlarının layihələrinin hazırlanması, razılaşdırılması, qəbul edilməsi və dərc edilməsi qaydası haqqında Əsasnamə”də dəyişiklik edilməsi barədə fərman imzalayıb.
Medianews.az fərmanın mətnini təqdim edir:
1. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2011-ci il 1 iyul tarixli 463 nömrəli Fərmanı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2011, № 7, maddə 626 (Cild I); 2024, № 5 (I kitab), maddə 516) ilə təsdiq edilmiş “Hüquqi aktların Azərbaycan Respublikasının Hüquqi Aktların Dövlət Reyestrinə daxil edilməsi qaydaları haqqında Əsasnamə”nin 3.10-cu və 3.11-ci bəndlərinin birinci cümlələrində “yeddi” sözü “on beş” sözləri ilə əvəz edilsin.
2. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 6 oktyabr tarixli 2328 nömrəli Fərmanı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2023, № 10, maddə 1376 (Cild I) ilə təsdiq edilmiş “İcra hakimiyyəti orqanlarının normativ hüquqi aktlarının layihələrinin hazırlanması, razılaşdırılması, qəbul edilməsi və dərc edilməsi qaydası haqqında Əsasnamə”nin 5.5-ci bəndində “7 (yeddi)” sözləri “15 (on beş)” sözləri ilə əvəz edilsin.

President Ilham Aliyev has signed a decree amending the "Regulation on the Procedures for Including Legal Acts in the State Register of Legal Acts of the Republic of Azerbaijan," approved by the Decree No. 463 of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 1, 2011, and the "Regulation on the Preparation, Coordination, Adoption, and Publication of Draft Normative Legal Acts of Executive Authorities," approved by Decree No. 2328 dated October 6, 2023.
Medianews.az presents the text of the decree:
1. In the first sentences of paragraphs 3.10 and 3.11 of the "Regulation on the Procedures for Including Legal Acts in the State Register of Legal Acts of the Republic of Azerbaijan," approved by the Decree No. 463 of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 1, 2011 (Legislative Collection of the Republic of Azerbaijan, 2011, No. 7, article 626 (Volume I); 2024, No. 5 (Volume I), article 516), the word "seven" shall be replaced by the word "fifteen."
2. In paragraph 5.5 of the "Regulation on the Preparation, Coordination, Adoption, and Publication of Draft Normative Legal Acts of Executive Authorities," approved by the Decree No. 2328 of the President of the Republic of Azerbaijan dated October 6, 2023 (Legislative Collection of the Republic of Azerbaijan, 2023, No. 10, article 1376 (Volume I)), the words "7 (seven)" shall be replaced by the words "15 (fifteen)."