İlham Əliyev fərman imzaladı
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2011-ci il 1 iyul tarixli 463 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Hüquqi aktların Azərbaycan Respublikasının Hüquqi Aktların Dövlət Reyestrinə daxil edilməsi qaydaları haqqında Əsasnamə”də və 2023-cü il 6 oktyabr tarixli 2328 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “İcra hakimiyyəti orqanlarının normativ hüquqi aktlarının layihələrinin hazırlanması, razılaşdırılması, qəbul edilməsi və dərc edilməsi qaydası haqqında Əsasnamə”də dəyişiklik edilməsi barədə fərman imzalayıb.
Medianews.az fərmanın mətnini təqdim edir:
1. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2011-ci il 1 iyul tarixli 463 nömrəli Fərmanı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2011, № 7, maddə 626 (Cild I); 2024, № 5 (I kitab), maddə 516) ilə təsdiq edilmiş “Hüquqi aktların Azərbaycan Respublikasının Hüquqi Aktların Dövlət Reyestrinə daxil edilməsi qaydaları haqqında Əsasnamə”nin 3.10-cu və 3.11-ci bəndlərinin birinci cümlələrində “yeddi” sözü “on beş” sözləri ilə əvəz edilsin.
2. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 6 oktyabr tarixli 2328 nömrəli Fərmanı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2023, № 10, maddə 1376 (Cild I) ilə təsdiq edilmiş “İcra hakimiyyəti orqanlarının normativ hüquqi aktlarının layihələrinin hazırlanması, razılaşdırılması, qəbul edilməsi və dərc edilməsi qaydası haqqında Əsasnamə”nin 5.5-ci bəndində “7 (yeddi)” sözləri “15 (on beş)” sözləri ilə əvəz edilsin.

Президент Ильхам Алиев подписал указ об изменениях в «Положении о правилах включения правовых актов в Государственный реестр правовых актов Азербайджанской Республики», утверждённом Указом Президента Азербайджанской Республики от 1 июля 2011 года № 463, и в «Положении о порядке подготовки, согласования, принятия и публикации проектов нормативных правовых актов органов исполнительной власти», утверждённом Указом от 6 октября 2023 года № 2328.
Medianews.az представляет текст указа:
1. В первом предложении пунктов 3.10 и 3.11 «Положения о правилах включения правовых актов в Государственный реестр правовых актов Азербайджанской Республики», утверждённого Указом Президента Азербайджанской Республики от 1 июля 2011 года № 463 (Собрание законодательства Азербайджанской Республики, 2011, № 7, статья 626 (том I); 2024, № 5 (I книга), статья 516), слово «семь» заменить словами «пятнадцать».
2. В пункте 5.5 «Положения о порядке подготовки, согласования, принятия и публикации проектов нормативных правовых актов органов исполнительной власти», утверждённого Указом Президента Азербайджанской Республики от 6 октября 2023 года № 2328 (Собрание законодательства Азербайджанской Республики, 2023, № 10, статья 1376 (том I)), слова «7 (семь)» заменить словами «15 (пятнадцать)».