İmtahanların başlama saatı
Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən mayın 3-də və daha sonrakı tarixlərdə, eləcə də iyun, iyul, avqust və sentyabr aylarında kağız daşıyıcılar vasitəsilə keçiriləcək imtahanlar bu dövr üçün xarakterik olan isti hava şəraiti ilə əlaqədar saat 10:00-da başlanacaq.
"İştirakçılar nəzərə almalıdırlar ki, imtahanların başlanmasına 15 dəqiqə qalmış - saat 09:45-də buraxılış rejimi başa çatır və bundan sonra gələnlər imtahan binasına buraxılmırlar. Bundan əlavə, kütləviliyin qarşısının alınması məqsədilə imtahan iştirakçıları üçün imtahan binasına müxtəlif daxilolma vaxtları müəyyən edilir və buraxılış vərəqəsində həmin vaxt göstərilir", - məlumatda qeyd edilib.
Bildirilib ki, imtahan binasına buraxılış vərəqəsində qeyd olunan vaxtda gəlmək lazımdır. Hər hansı bir imtahan üçün buraxılış vərəqəsi imtahandan 5-7 gün öncə DİM-in saytına yerləşdirilir.

Время начала экзаменов
Государственный экзаменационный центр (ДИМ) объявил, что экзамены, которые будут проведены 3 мая и в последующие даты, а также в июне, июле, августе и сентябре на бумажных носителях, из-за характерных для этого периода жарких погодных условий начнутся в 10:00.
Medianews.az сообщает, что об этом информирует ДИМ.
"Участники должны учитывать, что за 15 минут до начала экзамена — в 09:45 — заканчивается режим допуска, и лица, которые приходят после этого времени, не допускаются в здание экзамена. Кроме того, для предотвращения скопления людей участникам экзамена назначается разное время входа в здание экзамена, которое указано в пропуске", — говорится в сообщении.
Отмечается, что необходимо приходить к зданию экзамена в время, указанное в пропуске. Пропуск на каждый экзамен размещается на сайте ДИМ за 5-7 дней до экзамена.