İmtahanların başlama saatı
Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən mayın 3-də və daha sonrakı tarixlərdə, eləcə də iyun, iyul, avqust və sentyabr aylarında kağız daşıyıcılar vasitəsilə keçiriləcək imtahanlar bu dövr üçün xarakterik olan isti hava şəraiti ilə əlaqədar saat 10:00-da başlanacaq.
"İştirakçılar nəzərə almalıdırlar ki, imtahanların başlanmasına 15 dəqiqə qalmış - saat 09:45-də buraxılış rejimi başa çatır və bundan sonra gələnlər imtahan binasına buraxılmırlar. Bundan əlavə, kütləviliyin qarşısının alınması məqsədilə imtahan iştirakçıları üçün imtahan binasına müxtəlif daxilolma vaxtları müəyyən edilir və buraxılış vərəqəsində həmin vaxt göstərilir", - məlumatda qeyd edilib.
Bildirilib ki, imtahan binasına buraxılış vərəqəsində qeyd olunan vaxtda gəlmək lazımdır. Hər hansı bir imtahan üçün buraxılış vərəqəsi imtahandan 5-7 gün öncə DİM-in saytına yerləşdirilir.

Exam start time CHANGED
The exams to be conducted by the State Examination Center (DİM) on May 3 and subsequent dates, as well as in June, July, August, and September using paper-based materials, will start at 10:00 due to the characteristic hot weather conditions of this period.
Medianews.az reports that DİM has released this information.
"Participants should note that the entry period ends 15 minutes before the exam starts - at 09:45 - and those arriving afterward will not be allowed into the exam building. Additionally, to prevent overcrowding, different entry times are assigned to exam participants for the exam building, and this time is indicated on the admission ticket," the statement said.
It was noted that it is necessary to arrive at the exam building at the time indicated on the admission ticket. The admission ticket for any exam is posted on the DİM website 5-7 days before the exam.