İngiltərədə futbol agentlərinə ən çox pul verən komandalar:
İngiltərə Futbol Assosiasiyası (FA) 2025-ci ilin fevral ayından 2026-cı ilin fevral ayına qədər olan rəqəmləri açıqlayıb. Bu rəqəmlərə görə, həmin dövrdə Premyer Liqa klubları agentlərə 460 milyon funt sterlinqdən çox pul köçürüb.
Medianews.az-ın Lent.az-a istinadən xəbərinə görə, "Çelsi" agentlərə 65 milyon funt sterlinq ödəyərək bu göstəricidə hamını qabaqlayıb.
Siyahıda növbəti yerdə agentlərə 38,4 milyon funt sterlinq xərcləyən “Aston Villa” qərarlaşıb. Onları “Mançester Siti” (37,36 milyon funt sterlinq), “Liverpul” (33,88 milyon funt sterlinq), “Arsenal” (32,15 milyon funt sterlinq), “Mançester Yunayted” (31,78 milyon funt sterlinq), “Vulverhempton”  (25,96 milyon funt sterlinq), “Tottenhem” (21,38 milyon funt sterlinq) və digərləri izləyir.
"Bernli" Premyer Liqa klubları arasında sonuncu yeri tutaraq agentlərə 12 ay ərzində 7,36 milyon funt sterlinq ödəyib.
Futbol Assosiasiyası həmçinin bildirib ki, Çempionşip klubları bu dövrdə agent haqlarına 69,7 milyon funt sterlinq xərcləyiblər. Birinci Liqa komandaları üçün bu rəqəm 14 milyon funt sterlinq, ikinci liqa komandaları üçün isə 2,6 milyon funt sterlinq olub.

Английская футбольная ассоциация (FA) опубликовала данные за период с февраля 2025 года по февраль 2026 года. Согласно этим данным, в указанный период клубы Премьер-лиги перевели агентам более 460 миллионов фунтов стерлингов.
По информации Medianews.az, ссылающейся на Lent.az, клуб "Челси" выплатил агентам 65 миллионов фунтов стерлингов, став лидером по этому показателю.
На втором месте в списке расположился клуб «Астон Вилла», потративший на агентов 38,4 миллиона фунтов стерлингов. За ними следуют «Манчестер Сити» (37,36 миллиона фунтов стерлингов), «Ливерпуль» (33,88 миллиона фунтов стерлингов), «Арсенал» (32,15 миллиона фунтов стерлингов), «Манчестер Юнайтед» (31,78 миллиона фунтов стерлингов), «Вулверхэмптон» (25,96 миллиона фунтов стерлингов), «Тоттенхэм» (21,38 миллиона фунтов стерлингов) и другие.
«Бернли» занял последнее место среди клубов Премьер-лиги, выплатив агентам за 12 месяцев 7,36 миллиона фунтов стерлингов.
Футбольная ассоциация также отметила, что клубы Чемпионшипа за этот период потратили на агентские гонорары 69,7 миллиона фунтов стерлингов. Для команд Первой лиги эта цифра составила 14 миллионов фунтов стерлингов, а для команд Второй лиги — 2,6 миллиона фунтов стерлингов.