İngiltərədə futbol agentlərinə ən çox pul verən komandalar:
İngiltərə Futbol Assosiasiyası (FA) 2025-ci ilin fevral ayından 2026-cı ilin fevral ayına qədər olan rəqəmləri açıqlayıb. Bu rəqəmlərə görə, həmin dövrdə Premyer Liqa klubları agentlərə 460 milyon funt sterlinqdən çox pul köçürüb.
Medianews.az-ın Lent.az-a istinadən xəbərinə görə, "Çelsi" agentlərə 65 milyon funt sterlinq ödəyərək bu göstəricidə hamını qabaqlayıb.
Siyahıda növbəti yerdə agentlərə 38,4 milyon funt sterlinq xərcləyən “Aston Villa” qərarlaşıb. Onları “Mançester Siti” (37,36 milyon funt sterlinq), “Liverpul” (33,88 milyon funt sterlinq), “Arsenal” (32,15 milyon funt sterlinq), “Mançester Yunayted” (31,78 milyon funt sterlinq), “Vulverhempton”  (25,96 milyon funt sterlinq), “Tottenhem” (21,38 milyon funt sterlinq) və digərləri izləyir.
"Bernli" Premyer Liqa klubları arasında sonuncu yeri tutaraq agentlərə 12 ay ərzində 7,36 milyon funt sterlinq ödəyib.
Futbol Assosiasiyası həmçinin bildirib ki, Çempionşip klubları bu dövrdə agent haqlarına 69,7 milyon funt sterlinq xərcləyiblər. Birinci Liqa komandaları üçün bu rəqəm 14 milyon funt sterlinq, ikinci liqa komandaları üçün isə 2,6 milyon funt sterlinq olub.

The Football Association (FA) of England has released figures for the period from February 2025 to February 2026. According to these figures, Premier League clubs transferred more than 460 million pounds to agents during this period.
According to Medianews.az referencing Lent.az, Chelsea led the list by paying agents 65 million pounds.
The next place in the list was taken by "Aston Villa", which spent 38.4 million pounds on agents. They were followed by "Manchester City" (37.36 million pounds), "Liverpool" (33.88 million pounds), "Arsenal" (32.15 million pounds), "Manchester United" (31.78 million pounds), "Wolverhampton" (25.96 million pounds), "Tottenham" (21.38 million pounds), and others.
"Burnley" took the last place among Premier League clubs, paying agents 7.36 million pounds over 12 months.
The Football Association also stated that Championship clubs spent 69.7 million pounds on agent fees during this period. For League One teams, this figure was 14 million pounds, and for League Two teams, it was 2.6 million pounds.