İran bu dəhşətli raketləri HAZIRLAYIR -
ABŞ prezidenti Donald Tramp İranın artıq Avropa və ABŞ-nin xaricdəki hərbi bazalarını hədəf ala biləcək raketlər hazırladığını, indi isə ABŞ-yə çata biləcək yeni raketlər üzərində işlədiyini bildirib.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə o, Konqresə ünvanladığı müraciətində danışıb.
Tramp vəziyyəti diplomatik yolla həll etmək istədiyini vurğulayıb.
“Onlar razılaşma bağlamaq istəyirlər, amma biz o sözləri eşitmədik: “Biz heç vaxt nüvə silahına sahib olmayacağıq”. Mən bir şeyi bilirəm: dünyadakı əsas terror sponsoruna nüvə silahı əldə etməyə heç vaxt imkan verməyəcəm. Buna yol verə bilmərəm”, - deyə ABŞ Prezidenti bildirib.
Son dövrlərdə ABŞ İran sahillərinə əhəmiyyətli hərbi qüvvələr yığıb və eyni zamanda Yaxın Şərqdəki bazalardan öz hərbçilərini çıxarmağa başlayıb. Bu fonada Tehran və Vaşinqton İranın nüvə proqramı ilə bağlı danışıqlar aparır.
Trampın xüsusi nümayəndəsi Stiv Uitkoff bildirib ki, danışıqlar çərçivəsində növbəti görüş 26 fevral tarixində Cenevrədə keçiriləcək.

Iran is PREPARING these terrible missiles -
U.S. President Donald Trump stated that Iran has already developed missiles capable of targeting European and U.S. military bases abroad, and is now working on new missiles that can reach the United States.
Musavat.com reports that he spoke about this in his address to Congress.
Trump emphasized that he wants to resolve the situation diplomatically.
"They want to make a deal, but we did not hear those words: 'We will never have nuclear weapons.' I know one thing: I will never allow the world's leading sponsor of terrorism to obtain nuclear weapons. I cannot allow this," the U.S. President said.
Recently, the U.S. has deployed significant military forces to the Iranian coast and simultaneously begun withdrawing its troops from bases in the Middle East. Against this backdrop, Tehran and Washington are conducting talks regarding Iran's nuclear program.
Trump's special envoy Steve Witkoff stated that the next meeting within the framework of the talks will be held on February 26 in Geneva.