İran bu dəhşətli raketləri HAZIRLAYIR -
ABŞ prezidenti Donald Tramp İranın artıq Avropa və ABŞ-nin xaricdəki hərbi bazalarını hədəf ala biləcək raketlər hazırladığını, indi isə ABŞ-yə çata biləcək yeni raketlər üzərində işlədiyini bildirib.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə o, Konqresə ünvanladığı müraciətində danışıb.
Tramp vəziyyəti diplomatik yolla həll etmək istədiyini vurğulayıb.
“Onlar razılaşma bağlamaq istəyirlər, amma biz o sözləri eşitmədik: “Biz heç vaxt nüvə silahına sahib olmayacağıq”. Mən bir şeyi bilirəm: dünyadakı əsas terror sponsoruna nüvə silahı əldə etməyə heç vaxt imkan verməyəcəm. Buna yol verə bilmərəm”, - deyə ABŞ Prezidenti bildirib.
Son dövrlərdə ABŞ İran sahillərinə əhəmiyyətli hərbi qüvvələr yığıb və eyni zamanda Yaxın Şərqdəki bazalardan öz hərbçilərini çıxarmağa başlayıb. Bu fonada Tehran və Vaşinqton İranın nüvə proqramı ilə bağlı danışıqlar aparır.
Trampın xüsusi nümayəndəsi Stiv Uitkoff bildirib ki, danışıqlar çərçivəsində növbəti görüş 26 fevral tarixində Cenevrədə keçiriləcək.

Президент США Дональд Трамп заявил, что Иран уже разработал ракеты, способные поражать военные базы Европы и США за рубежом, а теперь работает над новыми ракетами, которые могут достичь территории США.
По информации Musavat.com, он рассказал об этом в обращении к Конгрессу.
Трамп подчеркнул, что хочет решить ситуацию дипломатическим путем.
«Они хотят заключить соглашение, но мы не услышали тех слов: „Мы никогда не будем обладать ядерным оружием“. Я знаю одно: главному спонсору терроризма в мире никогда не позволю получить ядерное оружие. Я не могу допустить этого», — заявил президент США.
В последнее время США сосредоточили значительные военные силы у побережья Ирана и одновременно начали выводить своих военнослужащих с баз на Ближнем Востоке. На этом фоне Тегеран и Вашингтон ведут переговоры по иранской ядерной программе.
Специальный представитель Трампа Стив Уиткофф сообщил, что следующий раунд переговоров состоится 26 февраля в Женеве.