İran təhlükəsizlik qüvvələrində yüksəkvəzifəli mənbə bildirib ki, Hörmüz boğazında hər hansı hərbi əməliyyat onun qeyri-müəyyən müddətə tam bağlanmasına səbəb olacaq.
Oxu.Az xəbər verir ki, mənbənin sözlərinə görə, ABŞ İrana qarşı quru əməliyyatına başlasa, Tehran "tam simmetrik cavab" vermək hüququna malik olacaq.
Bu açıqlama "The Wall Street Journal" qəzetinin Pentaqonun Yaxın Şərqə əlavə olaraq təxminən 10 min hərbçi göndərmə planları barədə məlumatı fonunda səsləndirilib.
Eyni zamanda, "Bloomberg" mənbələrə istinadən bildirir ki, Vaşinqtonun yaxın perspektivdə İranda quru əməliyyatı planı yoxdur, lakin ABŞ Prezidenti Donald Tramp mövqeyini dəyişə bilər.

A high-ranking source in Iran's security forces stated that any military operation in the Strait of Hormuz would result in its complete closure for an indefinite period.
Oxu.Az reports that according to the source, if the US initiates a ground operation against Iran, Tehran will have the right to give a "fully symmetrical response."
This statement was made against the backdrop of "The Wall Street Journal" reporting about the Pentagon's plans to send approximately 10,000 additional troops to the Middle East.
At the same time, "Bloomberg," citing sources, reports that Washington has no immediate plans for a ground operation in Iran, but US President Donald Trump may change his position.