İran İsrailə kamikadze dronlarla
İran İsraildə bir neçə hərbi və təhlükəsizlik obyektini hədəf alan yeni kamikadze dron hücumu həyata keçirib.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Fransanın AFP agentliyi məlumat yayıb.
Məlumatına görə, İran ordusu müharibənin 13-cü günündə İsrailə məxsus hərbi obyektləri hədəf aldığını açıqlayıb. Bildirilir ki, hücum zamanı Təl-Əviv yaxınlığındakı Palmahim hava bazası, ölkənin cənubunda yerləşən Ovda hava bazası və İsrailin daxili təhlükəsizlik xidməti Şin Betin qərargahı hədəf seçilib.
İran dövlət televiziyasında yayımlanan açıqlamada qeyd olunub ki, sözügedən obyektlər İran ordusuna məxsus pilotsuz uçuş aparatları ilə vurulub.
Eyni zamanda İsrail ordusu da İran ərazisində yeni və genişmiqyaslı hava zərbələri dalğasına başladığını bəyan edib.

Iran to Israel with kamikaze drones
Iran has carried out a new kamikaze drone attack targeting several military and security facilities in Israel.
Medianews.az reports that France's AFP agency has released information regarding this.
According to the information, the Iranian army announced that on the 13th day of the war, it targeted military facilities belonging to Israel. It is reported that during the attack, the Palmahim airbase near Tel Aviv, the Ovda airbase in the south of the country, and the headquarters of Israel's internal security service Shin Bet were targeted.
In a statement broadcast on Iranian state television, it was noted that the mentioned facilities were hit by unmanned aerial vehicles belonging to the Iranian army.
At the same time, the Israeli army has declared that it has launched a new and large-scale wave of air strikes on Iranian territory.