İran tamamilə məğlub olub və razılaşma istəyir.
Medianews.az Modern.az-a istinadən xəbər verir ki, bu iddia ilə ABŞ prezidenti Donald Tramp çıxış edib.
“Saxta xəbər KİV-ləri ABŞ Silahlı Qüvvələrinin İranla necə yaxşı mübarizə apardığını bildirməyə dözə bilmirlər. İran tam məğlub olub və razılaşma bağlamaq istəyir — amma bu, mənim razılaşacağım bir razılaşma deyil!”, - Tramp “Truth Social” sosial şəbəkəsində yazıb.
Xatırladaq ki, ABŞ və İsrail 28 fevraldan bəri İran ərazisinə hücum edərək dağıntılara və insan tələfatına səbəb olub. Cavab olaraq, İran İsrailə və bölgədəki ABŞ hərbi bazalarına raket zərbələri endirib. İsrail və ABŞ hücumları nəticəsində İranın Ali Lideri Ayətullah Əli Seyid Xamenei və digər yüksək vəzifəli şəxslər də həlak olub.

Иран полностью разбит и хочет договориться.
Medianews.az со ссылкой на Modern.az сообщает, что с таким заявлением выступил президент США Дональд Трамп.
«Лживые СМИ не могут смириться с тем, как Вооружённые силы США успешно борются с Ираном. Иран полностью разбит и хочет заключить соглашение — но это не то соглашение, которое я приму!», — написал Трамп в социальной сети «Truth Social».
Напомним, что США и Израиль с 28 февраля наносят удары по территории Ирана, вызывая разрушения и человеческие жертвы. В ответ Иран нанес ракетные удары по Израилю и американским военным базам в регионе. В результате атак Израиля и США погибли Верховный лидер Ирана аятолла Али Сейед Хаменеи и другие высокопоставленные лица.