İran müharibəsi Trampın komandasını iki yerə bölüb
Bildirilir ki, komanda vitse-prezident Cey Di Venslə dövlət katibi Marko Rubio tərəfdarlarına bölünüb.
Rubio İrana qarşı hərbi əməliyyatı dəstəkləyir, Vens isə bu əməliyyata şübhə ilə yanaşır.
Hazırda Donald Tramp dövlət katibi Marko Rubioya üstünlük verir və "Bild"in adı açıqlanmayan mənbələrinin məlumatına görə, bu yaxınlarda Tramp iri sponsorlardan prezident postunda varis kimi ən çox kimi görmək istədiklərini soruşub.
Məlumata görə, onlar guya demək olar ki, yekdilliklə Rubionun adını çəkiblər. Lakin Vens MAGA (Make America Great Again) hərəkatının tərəfdarları arasında çox populyardır.

Война с Ираном разделила команду президента США Дональда Трампа на две части.
Сообщается, что команда разделилась на сторонников вице-президента Джея Ди Вэнса и государственного секретаря Марко Рубио.
Рубио поддерживает военную операцию против Ирана, Вэнс же относится к этой операции с сомнением.
В настоящее время Дональд Трамп отдаёт предпочтение государственному секретарю Марко Рубио, и, согласно информации анонимных источников издания «Bild», недавно Трамп спросил крупных спонсоров, кого из преемников на пост президента они бы хотели видеть больше всего.
По информации, они якобы почти единогласно назвали имя Рубио. Однако Вэнс очень популярен среди сторонников движения MAGA (Make America Great Again).