İran şok rəqəmi açıqladı:
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, bui barədə İran İnqilab Keşikçiləri Korpusu bəyanat yayıb.
Bəyanatda "Əsl vəd 4" əməliyyatının yeddinci və səkkizinci dalğalarının son saatlarında ABŞ və İsrail hədəflərinə raket zərbələri və genişmiqyaslı dron hücumları həyata keçirildiyi bildirilib.
İddia olunub ki, bu əməliyyat 560 ABŞ əsgərinin ölümünə və ya yaralanmasına səbəb olub:
"Son hücumlardan sonra Küveytdəki ABŞ-ın Əli əl-Salem Dəniz Bazası tamamilə sıradan çıxarılıb və ABŞ-ın Məhəmməd əl-Əhməd dəniz infrastrukturundan üçü məhv edilib. Bəhreynin Salman limanındakı ABŞ Dəniz Bazası da dörd dron tərəfindən hədəf alınıb və onun komandanlıq və dəstək mərkəzlərinə ciddi ziyan dəyib".
Açıqlamada dəniz hədəflərinə hücumların davam etdiyi qeyd olunub: "Fars körfəzi və Hörmüz boğazında yerləşən ABŞ və Böyük Britaniyanın 3 neft tankeri raket hücumuna məruz qalıb və hazırda yanır".

Iran announced a shock figure:
Medianews.az, citing Publika.az, reports that the Iranian Revolutionary Guards Corps issued a statement on this matter.
The statement said that in the last hours of the seventh and eighth waves of the "True Promise 4" operation, missile strikes and large-scale drone attacks were carried out against US and Israeli targets.
It was claimed that this operation caused the death or injury of 560 US soldiers:
"After the recent attacks, the US Ali Al-Salem Naval Base in Kuwait was completely destroyed, and three infrastructures of the US Mohammad Al-Ahmad maritime facility were destroyed. The US Naval Base at Bahrain's Salman port was also targeted by four drones, causing serious damage to its command and support centers."
The statement noted that attacks on maritime targets are continuing: "Three oil tankers belonging to the US and Great Britain, located in the Persian Gulf and the Strait of Hormuz, were subjected to missile attacks and are currently burning."