İran şok rəqəmi açıqladı:
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, bui barədə İran İnqilab Keşikçiləri Korpusu bəyanat yayıb.
Bəyanatda "Əsl vəd 4" əməliyyatının yeddinci və səkkizinci dalğalarının son saatlarında ABŞ və İsrail hədəflərinə raket zərbələri və genişmiqyaslı dron hücumları həyata keçirildiyi bildirilib.
İddia olunub ki, bu əməliyyat 560 ABŞ əsgərinin ölümünə və ya yaralanmasına səbəb olub:
"Son hücumlardan sonra Küveytdəki ABŞ-ın Əli əl-Salem Dəniz Bazası tamamilə sıradan çıxarılıb və ABŞ-ın Məhəmməd əl-Əhməd dəniz infrastrukturundan üçü məhv edilib. Bəhreynin Salman limanındakı ABŞ Dəniz Bazası da dörd dron tərəfindən hədəf alınıb və onun komandanlıq və dəstək mərkəzlərinə ciddi ziyan dəyib".
Açıqlamada dəniz hədəflərinə hücumların davam etdiyi qeyd olunub: "Fars körfəzi və Hörmüz boğazında yerləşən ABŞ və Böyük Britaniyanın 3 neft tankeri raket hücumuna məruz qalıb və hazırda yanır".

Иран объявил шокирующую цифру:
Medianews.az, ссылаясь на Publika.az, сообщает, что об этом заявил Корпус стражей исламской революции Ирана.
В заявлении говорится, что на последних этапах операции "Истинное обещание 4", седьмой и восьмой волн, по целям США и Израиля были нанесены ракетные удары и проведены масштабные атаки дронов.
Утверждается, что эта операция привела к смерти или ранениям 560 американских солдат:
"После последних атак морская база США Али ас-Салем в Кувейте была полностью разрушена, а три объекта морской инфраструктуры США Мохаммад аль-Ахмад уничтожены. Морская база США в порту Салман в Бахрейне также была атакована четырьмя дронами, и ее командный и поддерживающий центры получили серьезные повреждения".
В заявлении отмечается, что атаки на морские цели продолжаются: "Три нефтяных танкера США и Великобритании, находящиеся в Персидском заливе и проливе Хормуз, подверглись ракетной атаке и в настоящее время горят".