İran Təl-Əviv və ABŞ bazalarına
İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) "Həqiqi vəd - 4" əməliyyatının növbəti mərhələsi zamanı İsrailin paytaxtı Təl-Əvivə, eləcə də ABŞ-ın İraq və Küveytdəki bazalarına zərbələr endirdiyini bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, SEPAH-ın bəyanatını "Tasnim" agentliyi yayıb.
"Həqiqi vəd - 4" əməliyyatının 52-ci mərhələsi çərçivəsində Təl-Əvivin sənaye infrastrukturu obyektlərinə, həmçinin Ərbildəki "Hərir", Küveytdə yerləşən "Əli əs-Salem" və "Arifcan" bazalarına zərbələr endirdik", - deyə məlumatda bildirilir.
SEPAH ABŞ hərbi obyektlərindəki "sənaye zonalarını tamamilə məhv etdiyini" iddia etsə də, digər təfərrüatı açıqlamayıb./BAKU.WS

Иран Тель-Авиву и базам США
Корпус стражей исламской революции (SEPAH) заявил о нанесении ударов по столице Израиля Тель-Авиву, а также по базам США в Ираке и Кувейте в ходе следующего этапа операции «Истинное обещание – 4».
Medianews.az сообщает, что заявление SEPAH было распространено агентством «Tasnim».
В рамках 52-го этапа операции «Истинное обещание – 4» были нанесены удары по объектам промышленной инфраструктуры Тель-Авива, а также по базам «Харир» в Эрбиле, «Али ас-Салем» и «Арифджан» в Кувейте», — говорится в сообщении.
SEPAH утверждает, что «полностью уничтожил промышленные зоны» на американских военных объектах, однако не раскрывает других деталей./BAKU.WS