İrandan Azərbaycana 67 ölkənin vətəndaşı təxliyə olunub
ABŞ və İsrailin fevralın 28-də başlatdığı hərbi əməliyyatlar səbəbindən İrandan ümumilikdə 1 873 nəfər Azərbaycan sərhədi vasitəsilə təxliyə olunub.
Medianews.az "Report"a istinadən bildirir ki, onlar 67 ölkənin vətəndaşlarıdır.
Fevralın 28-i saat 08:00-dən martın 8-si saat 10:00-a qədər sərhədi 309 Azərbaycan vətəndaşı keçib.
Bundan əlavə, Çinin 529, Rusiyanın 282, Tacikistanın 173, Pakistanın 123, Omanın 57, İtaliyanın 44, İndoneziyanın 32, İranın 25, İspaniyanın 26, Səudiyyə Ərəbistanının 18, Fransanın 16, Gürcüstanın 13, Bolqarıstanın 10, Konqo Demokratik Respublikasının 10, Braziliyanın 8, Böyük Britaniyanın 8, Belarus 7, Özbəkistan 12, Almaniya 14, BƏƏ, Slovakiya, Kanadanın hərəsinin 6, Serbiya 5, Nigeriya 10, Əfqanıstan, Qazaxıstan, Çexiya, Avstriya, İsveçrənin hərəsinin 5, Bəhreyn 4, İordaniya 4, Şri-Lanka 4, Yaponiya 17, Ukrayna, Türkiyə, Macarıstan, Belçika, Küveytin, Banqladeşin hərəsinin 4, Filippin, Qətər, Meksika, Finlandiya, Xorvatiya, Rumıniya hərəsinin 3, Nepal, Livan, Yəmən, Qırğızıstan, Sudan, Hindistan, Kiprin hərəsinin 2, Polşa, Avstraliya, Tunis, Cənubi Afrika Respublikası, Maldiv Adaları, Myanmar, Kuba, İsveç, Vatikan, Argentina, Bosniya və Herseqovina, Latviya, Misir, ABŞ-nin hərəsinin 1 vətəndaşı İrandan Azərbaycana təxliyə olunub.

Из Ирана в Азербайджан были эвакуированы граждане 67 стран.
Из Ирана через азербайджанскую границу было эвакуировано в общей сложности 1 873 человека из-за военных операций, начатых США и Израилем 28 февраля.
Medianews.az со ссылкой на "Report" сообщает, что они являются гражданами 67 стран.
С 08:00 28 февраля до 10:00 8 марта границу пересекли 309 граждан Азербайджана.
Кроме того, из них китайцев — 529, россиян — 282, граждан Таджикистана — 173, Пакистана — 123, Омана — 57, Италии — 44, Индонезии — 32, Ирана — 25, Испании — 26, Саудовской Аравии — 18, Франции — 16, Грузии — 13, Болгарии — 10, Демократической Республики Конго — 10, Бразилии — 8, Великобритании — 8, Беларуси — 7, Узбекистана — 12, Германии — 14, ОАЭ, Словакии, Канады — по 6, Сербии — 5, Нигерии — 10, Афганистана, Казахстана, Чехии, Австрии, Швейцарии — по 5, Бахрейна — 4, Иордании — 4, Шри-Ланки — 4, Японии — 17, Украины, Турции, Венгрии, Бельгии, Кувейта, Бангладеш — по 4, Филиппин, Катара, Мексики, Финляндии, Хорватии, Румынии — по 3, Непала, Ливана, Йемена, Кыргызстана, Судана, Индии, Кипра — по 2, Польши, Австралии, Туниса, Южной Африки, Мальдивских островов, Мьянмы, Кубы, Швеции, Ватикана, Аргентины, Боснии и Герцеговины, Латвии, Египта, США — по 1 гражданину была проведена эвакуация из Ирана в Азербайджан.