İranın ali lideri ilə yanaşı ailə üzvləri də
İranın ali lideri Əli Xameneinin qızı, kürəkəni və nəvəsi ABŞ ilə İsrailin endirdiyi hava zərbələri nəticəsində həyatını itiriblər.
BAKU.WS xəbər verir ki, bu barədə "Mehr" agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, ali lideirn dəftərxanası onun qızı, kürəkəni və nəvəsinin ölüm xəbərini agentliyə təsdiqləyib.
Həmçinin qeyd olunub ki, Xameneinin gəlinlərindən biri də şənbə günü səhər saatlarında baş verən hücumda dünyasını dəyişib.
Xatırladaq ki, ABŞ və İsrail fevralın 28-də İrana qarşı hərbi əməliyyata başlayaraq respublikanın şəhərlərinə hava zərbələri endirib. İran da cavab olaraq İsrail ərazisinə raketlər buraxıb. Bundan əlavə, İran qüvvələri ABŞ-nin Fars körfəzi ölkələrində yerləşən on dörd hərbi bazasına hücum edib. Yaxın Şərqdəki vəziyyətlə əlaqədar regionun bəzi ölkələri hava məkanını müvəqqəti olaraq bağlayıb.

The daughter, son-in-law, and grandchild of Iran's Supreme Leader Ali Khamenei have died as a result of airstrikes carried out by the US and Israel.
BAKU.WS reports that the "Mehr" agency has released this information.
It has been noted that the Supreme Leader's office confirmed the death news of his daughter, son-in-law, and grandchild to the agency.
It was also mentioned that one of Khamenei's daughters-in-law died in the attack that occurred on Saturday morning.
Recall that on February 28, the US and Israel initiated a military operation against Iran, carrying out airstrikes on cities of the republic. In response, Iran launched missiles into Israeli territory. Additionally, Iranian forces attacked fourteen US military bases located in Persian Gulf countries. Due to the situation in the Middle East, some countries in the region have temporarily closed their airspace.