İsrail XİN rəhbəri Avropanı dəvəquşuna
“Avropa başını quma salmış dəvəquşu kimidir. Onlar kondisionerli kabinetlərdən İsrailə dərs keçirlər”, – deyə Saar qeyd edib.
Nazir əlavə edib ki, bəzi Avropa siyasətçiləri İsraili “kolonial layihə” kimi təqdim etməyə çalışsa da, İsrail xalqının bu torpaqların yerli sakinləri olduğunu vurğulayıb.
O, həmçinin Hizbullah məsələsinə də toxunaraq bildirib ki, bu qruplaşma İsrail ilə Livan arasında münasibətlərdə əsas problemdir.
“İsrail və Livan arasında ciddi fikir ayrılığı yoxdur. Problem Hizbullahdır. İsrailin təhlükəsizlik problemi əslində Livanın suverenlik problemidir”, – deyə Saar vurğulayıb./modern.az

Гидеон Саар резко раскритиковал европейские страны за их подход к ситуации на Ближнем Востоке.
«Европа подобна страусу, зарывшему голову в песок. Они читают лекции Израилю из кондиционируемых кабинетов», — отметил Саар.
Министр добавил, что, несмотря на попытки некоторых европейских политиков представить Израиль как «колониальный проект», народ Израиля является коренным населением этих земель.
Он также коснулся вопроса Хезболлы, заявив, что эта группировка является основной проблемой в отношениях между Израилем и Ливаном.
«Между Израилем и Ливаном нет серьезных разногласий. Проблема — Хезболла. Проблема безопасности Израиля на самом деле является проблемой суверенитета Ливана», — подчеркнул Саар./modern.az