İsrailin hücumları nəticəsində
Livan Səhiyyə Nazirliyi martın 2-dən iyunun 21-dək davam edən hərbi eskalasiya dövründə həlak olan və yaralanan vətəndaşların yekun statistikasını açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, nazirliyin X sosial şəbəkəsində yayımladığı məlumata görə, hərbi qarşıdurmaların başlanmasından bəri həlak olan livanlıların sayı 4 106 nəfərə, yaralananların sayı isə 12 153 nəfərə çatıb.
Məlumatda bildirilir ki, İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin Livanın cənubundakı Nəbatiyyə bölgəsində “Hizbullah”ın mövqelərinə endirdiyi zərbələr nəticəsində son sutka ərzində 49 nəfər həlak olub, daha 32 nəfər yaralanıb.
Livan Səhiyyə Nazirliyinin məlumatına əsasən, İsrail aviasiyası bazar günü əsas zərbələri şiə döyüşçülərinin müdafiə olunduğu Əli-Tahir yüksəkliklərinə yönəldib.
Həmçinin Nəbatiyyə yaxınlığındakı Kfar-Tibnit şəhərinə və Nəbatiyyə əl-Fauqa qəsəbəsinə pilotsuz uçuş aparatları ilə hücumlar edildiyi barədə məlumat daxil olub. Nəticədə yaralananların olduğu bildirilir, lakin onların dəqiq sayı hələ dəqiqləşdirilir.//Modern.az

The Lebanese Ministry of Health has announced the final statistics of citizens killed and injured during the military escalation period from March 2 to June 21.
Medianews.az reports that according to the information published on the Ministry's X social network, the number of Lebanese killed since the beginning of the military confrontations has reached 4,106, and the number of injured has reached 12,153.
The information states that as a result of strikes by the Israeli Air Force on Hezbollah positions in the Nabatiyeh region in southern Lebanon, 49 people were killed and 32 wounded in the past 24 hours.
According to the Lebanese Ministry of Health, on Sunday Israeli aviation directed its main strikes at the Ali-Tahir heights, defended by Shia fighters.
Also, it has been reported that drone attacks were carried out on the city of Kfar Tibnit near Nabatiyeh and the town of Nabatiyeh al-Fawqa. It is reported that there are injured people as a result, but their exact number is still being clarified.//Modern.az