İsrailin hücumları nəticəsində
Livan Səhiyyə Nazirliyi martın 2-dən iyunun 21-dək davam edən hərbi eskalasiya dövründə həlak olan və yaralanan vətəndaşların yekun statistikasını açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, nazirliyin X sosial şəbəkəsində yayımladığı məlumata görə, hərbi qarşıdurmaların başlanmasından bəri həlak olan livanlıların sayı 4 106 nəfərə, yaralananların sayı isə 12 153 nəfərə çatıb.
Məlumatda bildirilir ki, İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin Livanın cənubundakı Nəbatiyyə bölgəsində “Hizbullah”ın mövqelərinə endirdiyi zərbələr nəticəsində son sutka ərzində 49 nəfər həlak olub, daha 32 nəfər yaralanıb.
Livan Səhiyyə Nazirliyinin məlumatına əsasən, İsrail aviasiyası bazar günü əsas zərbələri şiə döyüşçülərinin müdafiə olunduğu Əli-Tahir yüksəkliklərinə yönəldib.
Həmçinin Nəbatiyyə yaxınlığındakı Kfar-Tibnit şəhərinə və Nəbatiyyə əl-Fauqa qəsəbəsinə pilotsuz uçuş aparatları ilə hücumlar edildiyi barədə məlumat daxil olub. Nəticədə yaralananların olduğu bildirilir, lakin onların dəqiq sayı hələ dəqiqləşdirilir.//Modern.az

Министерство здравоохранения Ливана объявило окончательную статистику погибших и раненых граждан в период военной эскалации с 2 марта по 21 июня.
Medianews.az сообщает, что согласно информации, опубликованной министерством в социальной сети X, с начала военных столкновений число погибших ливанцев достигло 4 106 человек, а раненых — 12 153 человек.
В сообщении говорится, что в результате ударов Военно-воздушных сил Израиля по позициям «Хезболлы» в южном регионе Набатия за последние сутки погибло 49 человек, еще 32 получили ранения.
Согласно данным Министерства здравоохранения Ливана, израильская авиация в воскресенье нанесла основные удары по высотам Али-Тахир, где обороняются шиитские бойцы.
Также поступила информация о нападениях беспилотных летательных аппаратов на город Кфар-Тибнит рядом с Набатией и поселок Набатия аль-Фаукка. Сообщается о пострадавших, но точное их число пока уточняется.//Modern.az