İt gəzdirərək yüksək qazanc -
Türkiyədə it gəzdirərək aylıq 150 min lirə (təminən 5760 manat) qazandığını iddia edən bir şəxsin paylaşımı sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə yol açıb.
Medianews.az xəbər verir ki, o, bu məbləği İstanbulun Etilər bölgəsində it gəzdirərək qazandığı ilə bağlı paylaşım edib.
Paylaşımda bildirilib ki, saatlıq xidmət haqqı 1500 lirədir (təminən 58 manat) və gündə 4 it gəzdirildiyi halda aylıq gəlir 150 min lirəyə çata bilər.
Həmin şəxs əlavə edib ki, bu işdə əlavə xərclər, vergi və ya digər ödənişlər yoxdur, əsas “kapitalı” isə vaxtıdır. O, bəzi gənclərin hələ də ixtisas üzrə iş və ya təcrübə tapa bilmədiyini vurğulayaraq, “oxumayın, varlı məhəllələrdə iş axtarın” fikrini səsləndirib.
Qısa müddətdə yayılan paylaşım xüsusilə gənclər arasında peşə seçimi və gəlir gözləntiləri ilə bağlı müzakirələri gücləndirib.

В Турции пост, сделанный человеком, утверждающим, что зарабатывает 150 тысяч лир (примерно 5760 манат) в месяц, выгуливая собак, вызвал широкие обсуждения в социальных сетях.
По сообщению Medianews.az, он опубликовал пост о том, что зарабатывает эту сумму, выгуливая собак в районе Этилер в Стамбуле.
В публикации указано, что почасовая плата за услугу составляет 1500 лир (примерно 58 манат), и при выгуливании 4 собак в день месячный доход может достигать 150 тысяч лир.
Этот человек добавил, что в этой работе нет дополнительных расходов, налогов или других платежей, главным "капиталом" является время. Он отметил, что некоторые молодые люди до сих пор не могут найти работу или опыт по специальности и выразил мысль: «Не учитесь, ищите работу в богатых районах».
Публикация, быстро распространившаяся, особенно среди молодежи усилила дискуссии о выборе профессии и ожиданиях по заработку.