Kadi Borqes Ağdam təmsilçisinin forması ilə
Medianews.az BAKU.WS-a istinadən Peşəkar Futbol Liqasına istinadən məlumatına görə, braziliyalı yarımmüdafiəçi Azərbaycan Kubokunun yarımfinal mərhələsinin "Sabah"la qarşılaşmasında (2:2) dubl müəllifi olub.
O, bununla da Ağdam klubunda keçirdiyi 123-cü matçda qol sayını "40"a çatdırıb.
Cənubi amerikalı Premyer Liqada 24 (70 oyunda), Azərbaycan kubokunda 6 (14 oyunda), avrokuboklarda 10 (39 oyunda) qola imza atıb. Kadi "Qarabağ"ın tarixində 40 və daha çox qol vuran 18-ci futbolçudur.
Qeyd edək ki, Borqes "Qarabağ"da ilk qolunu 2021-ci il avqustun 12-də Konfrans Liqasının III təsnifat mərhələsinin AEL (Kipr) ilə ev oyununda vurub.

Kadi Borqes in the kit of the Aghdam representative
According to Medianews.az referencing BAKU.WS and the Professional Football League, the Brazilian midfielder was a double scorer in the Azerbaijan Cup semifinal match against "Sabah" (2:2).
With this, he has reached a total of 40 goals in his 123rd match with the Agdam club.
The South American has scored 24 goals in the Premier League (in 70 games), 6 goals in the Azerbaijan Cup (in 14 games), and 10 goals in European competitions (in 39 games). Kadi is the 18th player in "Qarabağ" history to score 40 or more goals.
It should be noted that Borges scored his first goal for "Qarabağ" on August 12, 2021, in the home game of the 3rd qualifying round of the Conference League against AEL (Cyprus).