Kardioloq: Peçenye xərçəng riskini
Kardioloq Xose Abelyan səhər yeməyində peçenye qəbul etməyin sağlamlığa ciddi zərər verdiyini bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, bu məhsul tam qida sayıla bilməz və müxtəlif xəstəliklərə, həmçinin xroniki iltihaba səbəb olur.
Həkim vurğulayıb ki, peçenye yemək xərçəng riskini artırır, həmçinin orqanizmdə qlükozanın səviyyəsini kəskin yüksəldir. Bu isə ürək-damar və immun sisteminə mənfi təsir göstərir. Abelyan əlavə edib ki, peçenye ilə doymaq mümkün olmadığından, səhər yeməyində yalnız bu məhsulu qəbul etmək sonradan həddindən artıq yeməyə gətirib çıxarır.

Кардиолог Хосе Абельян заявил, что употребление печенья на завтрак приносит серьёзный вред здоровью.
Medianews.az сообщает, что по его словам, этот продукт нельзя считать полноценной пищей, и он вызывает различные заболевания, а также хроническое воспаление.
Врач подчеркнул, что употребление печенья увеличивает риск рака и резко повышает уровень глюкозы в организме. Это негативно сказывается на сердечно-сосудистой и иммунной системах. Абельян добавил, что, поскольку печеньем невозможно насытиться, употребление только этого продукта на завтрак в дальнейшем приводит к перееданию.