“Kevin”in anasının ölüm səbəbi
“Schitt’s Creek” serialı və “Evdə tək” (“Home Alone”) filmi ilə tanınan məşhur kanadalı aktrisa Ketrin O’Haranın ölüm səbəbi açıqlanıb.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, Los-Anceles Şəhər İctimai Səhiyyə Departamentinin açıqladığı və TMZ tərəfindən yayımlanan ölüm şəhadətnaməsinə əsasən, aktrisa ağciyər emboliyası səbəbindən vəfat edib.
Sənəddə həmçinin düz bağırsaq xərçənginin əsas tibbi səbəblərdən biri olduğu qeyd olunub.
71 yaşlı Ketrin O’Hara 30 yanvar 2026-cı il tarixində dünyasını dəyişib. Onun cənazəsinin kremasiya edildiyi bildirilib.
Qeyd edək ki, O’Hara 2020-ci ildə “Schitt’s Creek” serialında canlandırdığı Moira Rouz obrazına görə “Ən yaxşı komediya aktrisası” nominasiyasında “Emmy” mükafatına layiq görülüb. O, 1990-cı ildə çəkilmiş “Evdə tək” filmində baş qəhrəman “Kevin”in anası rolunu, eləcə də, “Beetlejuice” filmində Delia Dits obrazını canlandırıb.
Aktrisa son olaraq Set Rogenin 2025-ci ildə ekranlara çıxan Hollivud satirası janrında çəkilmiş “The Studio” serialında işdən çıxarılmış studiya rəhbəri Patti Li rolunda tamaşaçı qarşısına çıxmışdı.

The cause of Kevin's mother's death
The cause of death of the famous Canadian actress Catherine O’Hara, known for the series “Schitt’s Creek” and the film “Home Alone,” has been revealed.
According to the death certificate disclosed by the Los Angeles City Public Health Department and published by TMZ, the actress died due to a pulmonary embolism.
The document also noted that colorectal cancer was one of the main medical reasons.
71-year-old Catherine O’Hara passed away on January 30, 2026. It was reported that her body was cremated.
It should be noted that O’Hara was awarded an “Emmy” for “Outstanding Lead Actress in a Comedy Series” in 2020 for her role as Moira Rose in the “Schitt’s Creek” series. She portrayed the mother of the main character “Kevin” in the 1990 film “Home Alone,” as well as the character Delia Deetz in the movie “Beetlejuice.”
The actress most recently appeared before the audience in the role of Patti Lee, a studio executive who was fired, in the satirical Hollywood series “The Studio,” directed by Seth Rogen and released in 2025.