Klopp “Liverpul”a Salahın yerinə onu almağı
Yurgen Klopp “Liverpul”a Məhəmməd Salahın yerinə “RB Leypsiq”dən Yann Diomandeni almağı tövsiyə edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə “The Sun” qəzeti məılumat yayıb.
Bu həftə Salah mövsümün sonunda Liverpuldan ayrılacağını açıqladı. Tərəflər qarşılıqlı olaraq 2027-ci ilin yayına qədər olan müqaviləsini ləğv etmək barədə razılığa gəldilər.
İki il əvvəl “Liverpul”dan ayrılan və hazırda “Red Bull”un qlobal futbol bölməsinin rəhbəri olan Kloppun keçmiş klubunu Diomande ilə müqavilə bağlamağa təşviq etdiyi deyilir.
“Liverpul”un Salahın yerinə iki cinah oyunçusu transfer etməsi gözlənilir. Diomandenin dəyəri təxminən 100 milyon avrodur.
Qeyd edək ki, hücumçu ilə “Mançester Yunayted”, “Arsenal” və “Tottenhem”in də maraqlandığı bildirilir./publika.az

Klopp wants to buy him for Liverpool instead of Salah recommended
This week, Salah announced that he will leave Liverpool at the end of the season. The parties mutually agreed to terminate the contract lasting until the summer of 2027.
It is said that Klopp, who left Liverpool two years ago and currently heads the global football division of Red Bull, encouraged his former club to sign Diomande.
Liverpool is expected to transfer two wingers in place of Salah. Diomande's value is approximately 100 million euros.
It should be noted that it is reported that the striker is also of interest to Manchester United, Arsenal, and Tottenham. /publika.az