Laricaninin yeri belə müəyyən edilib
Qafqazinfo xəbər verir ki, bu sözləri tanınmış iranlı jurnalist Əli Əlizadə "Jedaal" tok-şousunda söyləyib.
Jurnalist həmçinin Laricaninin Tehranda necə öldürüldüyü barədə açıqlama verib.
"İsrail bu hücumları süni intellekt əsaslı "ağıllı müharibə"lərin bir növü kimi təqdim edir. Bildirmək istəyirəm ki, Laricaninin, bir gün sonra isə İsmayıl Xətibin (İranın kəşfiyyat və milli təhlükəsizlik naziri - red.) öldürülmə üsulunun "ağıllı müharibə" ilə heç bir əlaqəsi yoxdur.
Onun yerini müəyyən etmək üçün altı və ya yeddi yer seçilib və onların hamısı kor-koranə şəkildə bombardman edilib. Nəhayət, Laricani qızının evində, Tehranın kifayət qədər kasıb bir rayonunda qətlə yetirilib. Onunla birlikdə həmin ərazidə daha 105 nəfər öldürülüb", - jurnalist söyləyib.
Əlizadənin sözlərinə görə, bombardman edilən digər yerlərin hər birində də təxminən eyni sayda adam öldürülüb.

The place of Larican has been determined as such.
Qafqazinfo reports that these words were said by the well-known Iranian journalist Ali Alizadeh on the "Jedaal" talk show.
The journalist also gave an explanation about how Larijani was killed in Tehran.
"Israel presents these attacks as a type of artificial intelligence-based 'smart wars.' I want to state that the method of killing Larijani, and a day later Ismail Khatib (Iran's Minister of Intelligence and National Security - ed.) has nothing to do with a 'smart war.'
Six or seven locations were selected to determine his whereabouts, and all of them were blindly bombarded. Finally, Larijani was assassinated at his daughter's house, in a rather poor district of Tehran. Along with him, 105 other people were killed in that area," the journalist said.
According to Alizadeh, in each of the other bombed locations, approximately the same number of people were also killed.