Laricaninin yeri belə müəyyən edilib
Qafqazinfo xəbər verir ki, bu sözləri tanınmış iranlı jurnalist Əli Əlizadə "Jedaal" tok-şousunda söyləyib.
Jurnalist həmçinin Laricaninin Tehranda necə öldürüldüyü barədə açıqlama verib.
"İsrail bu hücumları süni intellekt əsaslı "ağıllı müharibə"lərin bir növü kimi təqdim edir. Bildirmək istəyirəm ki, Laricaninin, bir gün sonra isə İsmayıl Xətibin (İranın kəşfiyyat və milli təhlükəsizlik naziri - red.) öldürülmə üsulunun "ağıllı müharibə" ilə heç bir əlaqəsi yoxdur.
Onun yerini müəyyən etmək üçün altı və ya yeddi yer seçilib və onların hamısı kor-koranə şəkildə bombardman edilib. Nəhayət, Laricani qızının evində, Tehranın kifayət qədər kasıb bir rayonunda qətlə yetirilib. Onunla birlikdə həmin ərazidə daha 105 nəfər öldürülüb", - jurnalist söyləyib.
Əlizadənin sözlərinə görə, bombardman edilən digər yerlərin hər birində də təxminən eyni sayda adam öldürülüb.

«Эли Лариджани был гражданским политиком, не связанным ни с одной террористической организацией».
Как сообщает Qafqazinfo, эти слова произнёс известный иранский журналист Эли Элизада в ток-шоу «Jedaal».
Журналист также дал разъяснения о том, как был убит Лариджани в Тегеране.
«Израиль представляет эти атаки как разновидность «умных войн» на основе искусственного интеллекта. Хочу сообщить, что способ убийства Лариджани, а на следующий день — Исмаила Хатиба (министра разведки и национальной безопасности Ирана — прим. ред.) не имеет никакого отношения к «умной войне».
Для определения его местонахождения были выбраны шесть или семь мест, и все они были беспорядочно обстреляны. В конце концов Лариджани был убит в доме своей дочери, в достаточно бедном районе Тегерана. Вместе с ним в этом районе было убито ещё 105 человек», — сказал журналист.
По словам Элизаде, примерно такое же количество людей было убито в каждом из других обстрелянных мест.