Bu yay "Liverpul"la yollarını ayıracaq Məhəmməd Salahın karyerasını yüksək səviyyədə davam etdirmək istədiyi və bu istiqamətdə "Fənərbağça" variantının gündəmə gəldiyi iddia olunur.
Medianews.az xəbər verir ki, İstanbul təmsilçisi misirli ulduzun transferi üçün artıq ilk təmasları qurub.
Tərəflər arasındakı danışıqların müsbət məcrada inkişaf etdiyi və bu proses çərçivəsində Salaha qeyri-rəsmi təklifin təqdim olunduğu bildirilir.
Məşhur hücumçunun Avropada çıxışını davam etdirmək məqsədilə illik təqribən 12-13 milyon avro civarında maaşla razılaşmağa hazır olduğu qeyd olunub.
Bütün bu proseslərin fonunda Məhəmməd Salahın gələcək karyerasını Türkiyədə davam etdirmə ehtimalının xeyli gücləndiyi vurğulanır.//Oxu.Az

This summer, Mohamed Salah, who will part ways with "Liverpool," is said to want to continue his career at a high level, and in this regard, the "Fenerbahçe" option has come to the agenda.
Medianews.az reports that the Istanbul representative has already established initial contacts for the transfer of the Egyptian star.
It is stated that the negotiations between the parties are developing positively, and an unofficial offer has been made to Salah within this process.
It has been noted that the famous forward is ready to agree to a salary of approximately 12-13 million euros annually in order to continue his career in Europe.
Against the backdrop of all these processes, it is emphasized that the likelihood of Mohamed Salah continuing his future career in Turkey has significantly increased.//Oxu.Az