Məni o xanımla müqayisə etməyin...
Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Mariya Zaxarova Almaniyanın keçmiş xarici işlər naziri Annalena Berbokla müqayisə edilməməsini xahiş edib.
Publika.az xəbər verir ki, diplomat bununla bağlı "Telegram" kanalında paylaşım edib.
XİN sözçüsü isveçrəli vəkil Peter Henseler ilə bu yaxınlarda keçirilən müsahibəni şərh edib. Başqa bir suala cavab olaraq Henseler, bu gün Rusiya və Almaniya diplomatları arasında, ilk növbədə, onların təhsili baxımından böyük fərqi vurğulayıb.
"Rusiya diplomatları bir neçə dildə danışırlar, amma xanım Berbok... O, hətta öz ana dilində də düzgün danışa bilmir", - Henseler bildirib.
Daha sonra o əlavə edib ki, buna görə də Avropa siyasəti yalnız uyğunluq üzərində qurulub. Bu sözlərə münasibət bildirən Zaxarova, belə bir müqayisənin doğru olmadığı üçün Berbok ilə müqayisə edilməməsini xahiş edib.

Официальный представитель МИД России Мария Захарова попросила не сравнивать её с бывшим министром иностранных дел Германии Анналеной Бербок.
По сообщению Publika.az, дипломатка сделала заявление по этому поводу в своём канале в "Telegram".
Официальный представитель МИД прокомментировала недавнее интервью со швейцарским юристом Петером Хенселером. Отвечая на другой вопрос, Хенселер подчеркнул сегодня большую разницу между российскими и немецкими дипломатами, прежде всего с точки зрения их образования.
«Российские дипломаты говорят на нескольких языках, а госпожа Бербок... Она даже на своём родном языке правильно говорить не умеет», – сказал Хенселер.
Позже он добавил, что поэтому европейская политика построена только на конформизме. В ответ на эти слова Захарова заявила, что такое сравнение неверно и попросила не сравнивать её с Бербок.