Metro problemi taksi qiymətlərini
Bakı metropolitenində baş verən texniki nasazlıq digər nəqliyyat vasitələrindən istifadəyə də təsir edib.
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, hazırda taksi xidmətlərindən istifadə ilə bağlı çətinliklər müşahidə olunur.
Sərnişinlər tətbiqlər vasitəsilə taksi tapmaqda çətinlik çəkdiklərini bildirirlər. Yüksək tələbat səbəbindən bəzi istiqamətlər üzrə taksi qiymətlərinin 3 dəfəyədək artdığı qeyd olunur.
Bundan əlavə, məktəblər və ali təhsil müəssisələrində növbə dəyişikliyi vaxtına təsadüf etməsi nəqliyyatda sıxlığı daha da artırıb.

Техническая неисправность, произошедшая в бакинском метрополитене, также повлияла на использование других видов транспорта.
Medianews.az, ссылаясь на Trend, сообщает, что в настоящее время наблюдаются трудности с использованием услуг такси.
Пассажиры жалуются на сложности с поиском такси через приложения. Из-за высокого спроса отмечается, что цены на такси по некоторым направлениям возросли до трехкратного уровня.
Кроме того, совпадение с изменением расписания в школах и высших учебных заведениях еще больше увеличило перегруженность транспорта.