Mourinyo "Real"a qayıdır
Portuqaliyalı mütəxəssis Joze Mourinyonun yenidən “Real Madrid”in baş məşqçisi postuna qayıda biləcəyi ilə bağlı iddialar gündəmə gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə “The Athletic” nəşri məlumat yayıb.
Məlumata görə, klub prezidenti Florentino Peres baş məşqçi postu üçün əsas namizədlər arasında məhz Mourinyonu görür və onun “kral klubu”na qayıdışında maraqlıdır.
Lakin qeyd olunur ki, klub daxilində hər kəs portuqaliyalı mütəxəssisin namizədliyini dəstəkləmir. Buna baxmayaraq, Peresin şəxsi mövqeyi bu məsələdə həlledici amillərdən biri kimi qiymətləndirilir.
Xatırladaq ki, Joze Mourinyo daha əvvəl 2010–2013-cü illərdə “Real Madrid”ə rəhbərlik edib və komanda ilə bir sıra uğurlara imza atıb.//Modern.az

Claims have surfaced that Portuguese specialist Jose Mourinho could return to the position of head coach of "Real Madrid".
Medianews.az reports that the publication "The Athletic" has released information on this matter.
According to the information, club president Florentino Perez sees Mourinho as one of the main candidates for the head coach position and is interested in his return to the "royal club".
However, it is noted that not everyone within the club supports the Portuguese specialist's candidacy. Nevertheless, Perez's personal stance is considered one of the decisive factors in this matter.
It should be recalled that Jose Mourinho previously managed "Real Madrid" from 2010 to 2013 and achieved a number of successes with the team. //Modern.az